Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kellene tennem? (Kicsit...

Mit kellene tennem? (Kicsit hosszú, de akinek van egy kis ideje elmondaná a véleményét? )

Figyelt kérdés

Szóval van egy lovam akit nagyon de nagyon szeretek, de sajnos a munkám és sok egyéb dolog miatt egyre kevesebb időm jut rá. Már azon gondolkoztam hogy el kellene adnom. Nem akarom hogy bármiben is hiányt szenvedjen csak mert dolgozom. Persze tudom hogy bele fog szakadni a szívem de mégis megérdemli hogy törődjenek vele. Csak attól is félek hogyha meggondolom magam már nem tudom visszavenni. Csaknem 5 éve van már nálam és nem hiszem hogy csak úgy el tudnám adni és az sem biztos hogy találok rá vevőt.

Szóval mit gondoltok mit kéne tennem? A munkahelyemen sajnos egész nap dolgoznom kell, csak este érek haza. Szerintetek jobb lenne neki máshol?


2012. máj. 7. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
keress valakit aki gondozná és mozgatná. Ő jóljár mert ingtolko bubinov en lovagolhat, te jóljársz mert gondozza a lovad és ha pár évmúlva lesz több időd,akkor majd foglalkozhatsz vele.
2012. máj. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Keress egy feles bértartót, vagy valakit, akire havi X összegért rábízhatod. Mondjuk megegyeztek abban, hogy minden költséget feleztek, cserébe ő rendszeresen kijár hozzá, foglalkozik vele, lovagolja, mozgatja.
2012. máj. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Esetleg add ki felesbe, akkor foglalkoznak vele, kevesebbet kell fizetned a bértartásra, és ha nem tetszik a felestartó viselkedése, lóhoz való hozzáállása, akkor el is küldheted :)

Merre vagy helyileg?

2012. máj. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És ha bértartásba adnád? Akkor eljárhatnál lovagolni időnként.
2012. máj. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ha a helyedben lennék valakit felfogadnék egy olyan embert aki nem tud már elhelyezkedni és kb 77 éves azok nem kellenek sok helyre.....és ő futtatná meg ilyenek ...neki is jó lenne hogy van munkája :)
2012. máj. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 x) ***** válasza:
100%

Szerintem sose kövesd el azt a hibát amit olyan sokan, köztük én is. Ne add el a szívedhez nőtt lovadat. Én is a munkám miatt adtam el és később mikor visszavettem teljesen más ló volt. Sok időbe telt mire újra összeszoktunk. És én még a szerencsések közé tartozom. Keresztapám is elkövette már ezt a hibát. Azelőtt szinte sose láttam sírni de akkor ott könyörgött hogy szerezzük vissza a lovát. A fél országot bejártuk mire sikerült visszavenni dupla annyiért mint amennyiért eladta, dehát ez van ha szeretünk valakit... Viszont ha nincs rá elég időd az tényleg nem túl jó. Lehet hogy most úgy érzed jobb lenne neki máshol és ez már annak a jele hogy nem bízol magadban. Csak vigyázz hogy olyan helyre add el ahonnan vissza is tudod venni, ha már érzed mennyire hiányzik.

De ez mind a te döntésed. Remélem nem fogsz túl nagyot csalódni és megoldod :)

2012. máj. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

add el úgy, hogy visszavásárlással, tehát csak úgy, ha a következő tulajdonos nem adja el, és ha több időd lesz rá akkor visszavásárolni

Én így csináltam a kancámmal...eladtam, de a kikötésem ez volt, hogy ha lesz rá időm,akkor visszavásárolom 2 év múlva megtörtént

2012. máj. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vagy add ki egy lovasiskolának iskolalónak néhány kikötéssel pl. hogy egy nap csak két órát dolgozhat, meg egyebek. Mi lovardánkba is van így egy ló, és a gazdája bármikor kijöhet és lovagolhat rajta ingyen :))
2012. máj. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó két válaszoló javaslatával csak az a gond, hogy hiába kötitek ki, hogy ez és ez lesz, a gyakorlatban pont az ilyen lovak mennek napi 4 órát, és abban sem lehetsz biztos, hogy tényleg nem adják tovább... Ilyenbe csak akkor menj bele, ha rendesen megírjátok a szerződést, bár lovardába én még így sem adnám ki, mert hogyan bizonyítom, hogy tényleg egész nap az én lovamat dolgoztatják?
2012. máj. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Inkább keress rá egy megbízható lovas ismerőst, aki ráér mozgatni, vagy egy olyan bértartást, ami magánistálló, tehát nincsenek vendég lovasok, csak a tulajok járnak ki, esetleg az általad megbízott lovas. Nagy lovardába inkább ne tartsd, és a legfontosabb: ne add el!
2012. máj. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!