Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás szempontjából mi a...

Lovaglás szempontjából mi a különbség a western és az angol stílus között? És a ló betanítása szempontjából?

Figyelt kérdés

2012. júl. 13. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet csak így leírni. Mondhatjuk azt is, hogy ég és föld. Mondjuk western lovat angol stílusúba lovagolni könnyebb mint egy angol stílusban betanított lovat westernbe.

Más a szártartás, mások a segítségek és másokra kell reagálni a lónak. Máshogy kell ülnöd, máshogy kell a szárat fogod, máshogy kell adnod a csizmasegítségeket és máshogy a szársegítségeket.

2012. júl. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt tényleg nehéz így leírni. Az angol lovaglásnak hatalmas a szakirodalma, pl a Lovasakadémmia sorozatban frankón le vannak írva.

Westernben meg tényleg minden máshogy van pl egy példát hozok:

Ha angolbal fordítani szeretnéd a lovat, akkor a fordítás iránya szerinti külső szárat megtartod, a belső húzod és a külső csizmával is tolod befelé. Westernben ez úgy néz ki, hogy alapból lazák a szárak, nem a belső szár dolgozik, hanem a külső, úgy hogy ráfekteted a ló nyakára, azzal tolod a kívánt irányba és ezt a külső csizma is megerősíti, míg a belső szár olyan, mintha egy kaput nyitnál ki (lazán lóg lefelé) és annak irányába tolod a lovat a külsővel.

Igazából az lenne a legjobb, ha elmennél El Bronco Ranchra ott mindent szívesen megmutatnak és elmagyaráznak neked.

2012. júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy amit egy díjló meg tud csinálni azt a western ló is. Csak a segítségadások másak. A betanítást pedig ugyanúgy kezdik mindegyiknél, csikózablával.
2012. júl. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=vrYOQ52U3LQ


Mily távol és mégis mily közel. A díjlovaglás és a reining például egy hajszálon múlik, ha túlozhatok.

2012. júl. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jó az a videó. Ilyet már én is láttam csak a lovasok ennyire talán nem voltak profik. De ott is látszott, hogy a másik lovon nem megy nekik úgy mint a sajátjukon, a saját stílusukban.
2012. júl. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!