Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ilyenkor mit lehet csinálni?...

Ilyenkor mit lehet csinálni? Hirtelen elszakad a kantár és leesik a ló fejéről?

Figyelt kérdés
2012. júl. 13. 14:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Mi a helyzet akkor,ha a nyereg szakad el? Mondjuk lépésben még ok,de ügetésben és vágtában mit lehet tenni?
2012. júl. 13. 14:40
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy a nyereg el tudna szakadni. Ha elszakad, akkor leszállsz és visszavezeted a lovad! ( vagy leesel..:P) Ha a kantár "valahogy" úgy szakadna el, hogy le is esik a ló fejéről, akkor átfogod a nyakánál és úgy próbálnám meg visszavezetni, jobb ötletem nincs.
2012. júl. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni a felszereléseket lovaglás előtt. Jó állapotú kantár nem szakad el. Amúgy meg nem kell úgy tépni, hogy szétszakadjon. Mondjuk ahhoz nagy erő kell . Ha nem vágtáztok éppen hanem léptek akkor ezért van a bálamadzag ami ezt helyettesíti. Ha vágtáztok és úgy szakad el akkor megszívtad. De mindennek az alapja a megelőzés. Ami szakadásos állapotban van azon látszik, hogy jobb nem felrakni a lóra, de a bőr nem szakad el csak úgy könnyen ha jól van ápolva ha nem.
2012. júl. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A nyereg hol szakadna el??? A hevedernél?? Ha az akkor elszakad akkor elszakad már a meghúzásnál is mert annál nagyobb erő a lovaglás során nem éri mint amikor te meghúzod.
2012. júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért csinálják a legtöbb lófelszerelést bőrből, mert az nem adja meg magát csak úgy. Egy régi rendszeresen ápolt bőrkantár sem szakadhat el lovaglás közben csakúgy, max akkor ha valami nagy erőhatás éri, pl vagy olyan buta, hogy zablára kötöd ki a lovat és az megrántja, akkor pl szakadhat a szíj, ha szerencséd van kis átrendezéssel haza tudsz vele menni.

Nyereg meg nem szakadhat úgy, hogy el is hagyd vagy leessél. Ápolatlan nyeregnél már láttam szakadást az ülőfelületen, de máshol nem lehet. Akkor van nagy baj, ha a felrántószíj adja meg magát, de egy ápolt, karbantartott nyeregnél ez nem igen fordulhat elő, ha meg olyan állapotú, hogy szakadhat, akkor azt nem teszed fel a lóra.

Heveder sem az a szerszám, ami csak úgy megadhatja magát, bár nekem a gumivégűekkel van egy kis fenntartásom, mert volt rá példa, hogy ismerőssel voltunk terepen, megugrott a lova egy madártól és lefordult nyergestől, mert a gumi kinyúlt.


Szóval, ha rendszeresen ápolva van a szerszám, akkor nem lehet olyan, hogy valami csak úgy megadja magát mondjuk egy karám munka vagy laza terep közben, max akkor, ha elvágod késsel.

2012. júl. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy nem tud szétszakadni egy mozdulatra a kantár, hogy leessen a ló fejéről. Te meg lovaglás közben nyilván odafigyelsz, ha valami nem oké, elszakad valami szíj, vagy látod, hogy már nem sokáig tart akkor leszállsz és hazamész. De lovaglás előtt érdemes átnézni a cuccokat.
2012. júl. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én mindig bálamadzagot viszek magammal, gyors segély :D
2012. júl. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A nyereg, ha elszakad akkor felrántószíjaknál, esetleg a kengyel szakadhat le. Életem első vágtapróbáján megtapasztaltam :D voltizshevederrel vágtáztam és elszakadt a csattnál, felrepedt a lyuk és pottty :D ilyenkor koncentrálj az eséstompításra.
2012. aug. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!