Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek a lovammal?

Mit tegyek a lovammal?

Figyelt kérdés

Van egy 11 éves herélt magyar félvér lovam! Hogyha egyedül van a pályán akkor nem akar sehogy sem elkezdeni ügetni :(

Segítséget szeretnék kérni :"(



2012. júl. 13. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ártana lovas edző segítségét kérned.
2012. júl. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy legtöbbször nincs ott
2012. júl. 13. 21:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Hangsegítség, esetleg pálca?

Ha hátról sehogy sem megy, futószáras munkát is csinálnék vele...

2012. júl. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A pálcára ki bakol és csettegésre vagy cuppogásra csak a fejét rázza
2012. júl. 14. 09:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Csizma és csizma, nem számít ha kibakol csak menjen előre. Ezt meg kell neki tanítani, úgy tűnik eléggé határozatlan vagy és bármit megengedsz neki. Elvileg te lovagolod őt, nem ő téged. Ne ijedj meg ha bakol, csak ülj határozottan a hátába és hajtsd előre, sőt közben mondogasd neki, hogy üget és csakis csizma, az egy lovas alapvető segítsége.
2012. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok határozatlan (saját lovam)! Szerintem ott rontottam el hogy engedtem hogy kicsi gyerekek is lovagoljanak rajta egyedül
2012. júl. 14. 15:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Se a fejrázást se a bakkolást ne hagyd neki. Valószínűleg a gyerekek is hagyták és rájött hogy ez működik. A fejrázásnál is és a bakkolásnál is büntesd meg. Ez lehet egy durva csizmabökés, vagy pálcával még nagyobbat rávágsz ha bakkol rá. Fejrázásnál lehet egy egyoldali szárrántás, ami csak átmeneti megoldás lehet, ha a durva kéz miatt kezdi el rázni a fejét, akkor a szárrántás már nem fog segíteni. Mindegyik büntetésnél találd meg a kellő mértéket.
2012. júl. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!