Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hosszabb túrára indulok a...

Hosszabb túrára indulok a lovammal. Hogyan edzem előtte?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is nagyon fontos, hogy az egészségügyi állapota kifogástalan legyen, és ebben 100%-ig biztos legyél. Nem tudom, mennyire hosszú túrát tervezel, de lehet, hogy érdemes lenne előtte a dokit kihívni egy általános ellenőrzésre, hogy szinte biztosan ne érjen kellemetlenség. :)

A túra előtt sokat járjatok hosszabb-rövidebb terepekre, sokféle talajon, stb. 1-2-szer ugratgassatok is (50-60 centinél nem kell több), hátha olyan helyzet adódik, hogy olyan akadály kerül az utatokba, ami felett át kell ugranotok, az se legyen új dolog. (pl. egy patak)

Valamint, ha több napos túrára készülsz, akkor nyilván mindenféle cuccokat is viszel, így érdemes rá felkészíteni a lovat, hogy nem csak a te súlyodat kell majd cipelnie. Amikor a "bemelegítő" terepekre jársz, már akkor is felpakolhatsz rá 1-2 cuccot, hogy szokja. És az útvonalat is mindenképp részletesen dolgozd ki.

Valamint jobb, ha nem egyedül mész.

Igyekeztem elég sok mindent elmondani, de biztos rengeteg fontos tényezőt még kihagytam, így hálás lennék, ha valaki kijavítana/kiegészítene.

Neked pedig jó szórakozást! :)

Mellesleg nem eltántorításként, csak a saját érdekedben: Biztosan így télen szeretnél túrázni menni? Éjszaka azért kemény mínuszok vannak.

2012. jan. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
amint kitavaszodik,csak nem ártana a lovat edzeni kicsit előtte
2012. jan. 21. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!