Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 2? -em van. Az egyik az...

2? -em van. Az egyik az hosszú, de mit tegyek? (Többi lent) A másik pedig hogy éves korában lehet kiheréltetni egy lovat leghamarabb?

Figyelt kérdés
Még mindig csipked a csikóm. Nemsokára 1 hónapos lesz, és már fel tudom venni a lábát, amit nem szeret, sőt! Ha már a lábához érek, elkezdene harapdálni, ma amikor felvettem a lábát, meg is harapott! Megmaradt a nyoma, kicsit véraláfutásos is lett. Egyébként sokszor elkezdene csipkelőzni, de szerintem csak játékból, nem agresszivitásból. Mit tegyek, hogy leszoktassam arról, hogy harapjon, ha felveszem a lábát?
2012. júl. 14. 18:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocs, az első mondat jelenése, hogy 2 kérdésem van. és a második mondatban pedig a "hogy" szó után kihagytam a "hány" szavat.
2012. júl. 14. 18:11
 2/6 anonim ***** válasza:

vágd orrba ha csíp és harap

láttam már 1 éves mént is, akit kiheréltek, de ha kiherélik a lovat, magasabbra fog nőni, mint ha csődör maradna

2012. júl. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jobb még néhány évet várni amíg kialakul a csődörös testalkat, és utána herélni. :) Ilyen fiatalon is lehet herélni, de nem lesz olyan szép alakja, picit "punnyadt" lesz.

Azt pedig sose engedd neki, hogy csipkedjen, de még azt se, hogy feléd kapjon! Addig tartsd fent a lábát amíg legalább néhány másodpercig meg nem tud állni normálisan, ha csíp vagy harapni próbál akkor azonnal vágd orrba, de a lábát ne tedd le! Majd szépen megtanulja, hogy nem lesz ám kényelmes ha hülye!

2012. júl. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1 hónapos csikónál még nem fog segíteni a csipkedésen a herélés. A kancacsikó is ugyanúgy csipkedne, ha neveletlen. Meg kell nevelni. Herélni lehet most is, később is. Ha vársz, akkor csődörösebb testalkata lesz, ha nem akkor nyúlánkabb lesz.
2012. júl. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden csikó csipked. Egy atyai pofon nem árt ilyenkor! ;)

4-5 évesen heréltesd akkor szép csődis nyaka lesz.. ;)

2012. júl. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké! Heréltetni még nem most akarom, nem azért kérdeztem! Legalább 3 évet várok még vele (mármint a heréléssel) ! Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 15. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!