Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek miért viselkednek...

Szerintetek miért viselkednek így velem az osztálytársaim? Megoldás lenne az, ha átiratkoznék egy másik gimnáziumba? (hosszú)

Figyelt kérdés

Bocsánatot kérek a kisregény miatt! Köszönöm, aki elolvassa!:)

Az osztálytársaim mintha átnéznének rajtam, szinte nem is létezek számukra. Ugyanis reggelente, mikor megyek suliba, én eddig végig odaköszöntem nekik egy "sziasztok"-ot, de vissza se köszöntek, csak néztek, meg állandóan olyan utálatosan viselkednek velem. Ma már nem is köszöntem nekik, ha annyira sem képesek, hogy visszaköszönjenek. Nem vagyok tőlük különb, max abban, hogy van pár márkás cuccom, mert a szüleim tehetősebbek, mint az övéik. Jól is tanulok, de ez nem lenne rá ok, mivel van egy ugyanolyan jól tanuló lány, akit viszont (igaz, hogy nem is mindig) szinte csodálnak. Nem vágyom arra, hogy én legyek mindig a középpontban, de azért jó lenne, ha néhány lány/fiú normális lenne és lehetne velük beszélgetni, stb.. Még év elején normálisnak tűntek, össze is barátkoztam néhány lánnyal, de egyik nap csak nem szóltak hozzám, közben meg nem is tudok arról, hogy csináltam volna valamit, ami nekik nem tetszett volna. Csak gondoltak egyet és kitúrtak közülük. Az osztályban még 2 gyerek nem szerzett barátokat az osztályból, de ők tényleg olyanok, meg sem próbáltak barátkozni. Nekem igaz, hogy még az osztályból van egy barátnőm, de ő is ugyanolyan kétszínű, mint a többiek. Nekem mindenkit lehord mindennek, amikor ott van a közelünkben az egyik lány, ott csodálja, hogy ő így meg úgy.. Szörnyen utálatosak ezek a gyerekek. Anyukáméknak már szóltam, de ők azt mondták, hogy ne foglalkozzak velük. De azért egy ilyen közegben ki tud normálisan tanulni!? Anyukámnak elmondtam pár olyan dolgot is, ami az osztályfőnök szerint is túl sok egy 9.-esnek, de nem mondott semmi olyat, hogy átíratna máshová. Ahová szeretnék menni, az messze van, koliban kellene laknom. De ez most mindegy, az a kérdés, hogy szerintetek az átiratkozás megoldás lenne? Reménykedhetek abban, hogy ha átkerülök másik suliba, akkor jobb osztályt fogok ki? Az egy tanulós osztály lenne, a mostani meg szinte lesz*rja a tanulást, pedig elvileg erős gimi lenne ez is..

Nem azt mondom, hogy én lennék a tökély, hogy mindenkinek engem kéne "isteníteni", de én tényleg nem csináltam semmi olyat, ami miatt megutálhattak volna!


2012. jún. 8. 20:45
1 2
 1/12 anonim válasza:
71%

Szerintem ne hamarkodd el a döntést. Tegyél meg mindent/(vagy ahogy egyszerűbb, és amit többen mondanak: sz*rd le.) próbálkozz te kapcsolat teremteni újra.. beszélgess velük, hívd el őket valahová, ezekből kiderül mit is gondolnak rólad.

De ne hamarkodd el az átiratkozást. Főleg ha ott a környezet nem olyan befogadó, mert már összeszoktak, és kitúrnak onnan is.

2012. jún. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
amikor még elkezdtek kitúrni, akkor próbáltam "visszakapaszkodni", de olyan utálatosan beszéltek is velem, meg lehetett látni rajtuk, hogy nem is akarnak velem beszélni.. megpróbáltam mindent, de hiába, mostmár nem is érdekelnek, kibírom már a jövő hetet egyedül, jövőre meg már nagyon szeretnék máshová menni..
2012. jún. 8. 21:05
 3/12 A kérdező kommentje:
amúgy köszönöm, hogy elolvastad ezt a kisregényt és válaszoltál:)
2012. jún. 8. 21:06
 4/12 anonim válasza:

Sajnos nem tudtam teljesen beleképzelni magam:/

Nagy szerencsémre nincs ilyen problémám, lekopogom.

De nagyon sok szerencsét a továbbiakhoz, légy erős.:D

2012. jún. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Kérd meg az osztályfőnöködet, hogy valamelyik osztályfőnöki órán tisztázzátok a dolgot. Lehet, hogy félreértések vezettek idáig.
2012. jún. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszkorban általában úgy működnek a közösségek, hogy van 1-2 hangadó, a többiek pedig birka módra utánozzák azokat. Azt kellene kiderítened, hogy az osztályodban kik ezek, mert valószínűleg ők nem kedvelnek téged, és ők fordították a többieket is ellened. Ezután már csak az a dolgod, hogy velük tisztázod a helyzetet. Lehet, hogy valamelyik egyszerűen irigy rád a márkás cuccaid miatt, félti a "nagymenő" pozícióját. Ilyenkor három lehetőséged van: vagy "behódolsz" neki (seggnyalás ezerrel), vagy újabb hangadóként lépsz fel az osztályban (ehhez kellően erős egyéniség kell, ez nálad szerintem felejtős), vagy kívül maradsz a birkabandán, és nem foglalkozol a véleményükkel. Ahogy érnek a gyerekek, és kezdenek önállósodni, nem mennek vakon a hangadók után, és egyre többen kerülnek majd melléd is, meglátod!
2012. jún. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A 18:30-as nagyon jót írt. Sajnos minden közösségben vannak ilyen buta emberek, akik "csakazértis" alapon kinéznek valakit. A kérdés inkább az, hogy tényleg olyanokat akarsz barátnak, akik visszaköszönni sem képesek? :) Azt a társaságot szerintem hanyagolhatod. Más osztályokban nincs esetleg esély normális embereket találni? Tudom, az nem ugyanolyan, mint a sajátodban, de legalább nem éreznéd annyira egyedül magad. Írtad, hogy az osztályfőnök szerint is sok pár dolog, nem lehet esetleg az év végén "évértékelő" osztályfőnöki órát tartani? Ott mindenki elmondhatná, hogy mi tetszett neki, mi bántja; és ha elég bátor vagy megszólalni, elmondhatod, hogy rosszul esett neked, hogy egész évben kinéztek, és szeretnéd, ha megosztanák veled az okaikat.


Azt egyedül kell eldöntened, hogy emiatt el akarsz-e menni másik iskolába, de akárhogy is választasz, sok szerencsét kívánok a boldoguláshoz :)

2012. jún. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Ez szerintem jellegzetesen a 14-16 éves korosztály viselkedése... nézd, én eléggé megszenvedtem azt, hogy egy hasonló (rosszabb) helyzetben nem iratkoztam át. Fordulj a szüleidhez, ha pedig nem tudod megoldani, hagyd ott őket a fenébe. Messzemenő következményei lehetnek, ha ilyenkor az ember lelkivilágát rombolják. Az egészségednél (ahova a lelki egészség is beletartozik) semmi nem fontosabb.
2012. jún. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
ha nagyon nem érzed jól magad ott, akkor lehet jobb lenne átiratkozni máshová mert ennél csak rosszabbodhat a helyzet.. én is pont így voltam, így kezdődött minden aztán jöttek a piszkálások és egyre jobban elfajult a helyzet.. összesen 4 középsuliba jártam, az utolsóban találtam meg a helyem.. mondjuk ott se teljesen, mert a rossz tapasztalatok miatt nem nagyon mertem barátkozni az oszttársakkal.. ha átmész máshová, nagyon rossz lesz először egy olyan közösségben ahol már a többiek össze vannak szokva, de barátkozz velük és egy idő utána be fognak fogadni! ne kövesd el azt a hibát mint én, hogy a rossz tapasztalatok miatt nem mertem barátkozni senkivel
2012. jún. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
71%
Nekem ugyanez volt a próblémám, csak én érettségi után (azaz most) átmegyek szakmára egy másik suliba szeptembertől. De ahogy olvastam, amit írtál mintha csak én lettem volna. :( Nálam 4 évig ez ment. Iszonyú rossz volt. Szerintem tényleg próbálj meg egy másik sulit, hátha az jobb lesz. Amúgy is a tanulós osztály jobb, mert ott a jó tanulók magukkal "húzzák" a rosszabbakat. Sok sikert és kitartást, ha ott maradsz.
2012. jún. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!