Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovakról szeretnék kérdezni,...

A lovakról szeretnék kérdezni, hogy menyibe kerül így egy ló? Tovább lent.

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni hogy mennyiért érdemes egy lovat megvenni és mennyibe kerül a bértartás körülbelül. És azt is hogy ha itthon tartom akkor mennyibe kerül a havi ellátása. Időm lenne rám az biztos.. :D De még nem biztos hogy veszünk lovat csak én nagyon szeretnék persze a szüleim meg nem :( És persze 2 tapasztal ló tulajdonos ellátna hasznos tanácsokkal. De lehet hogy nekem jobban megérné mivel kezdő lovas vagyok még bértartásba adni nem? De ha itthon is tartanám akkor előtte ahova járok lovagolni szereznék egy kis rutint hogyan is kell gondozni. Szóval jó helye lenne mindenféleképpen :DD

2012. júl. 15. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Jah. Meg mindenképpen tanulj meg először jól lovagolni, ha nem akarod elrontani akaratlanul a lovad. Ahhoz, hogy megismerd a lovakat, és jól tudj körülöttük mozogni talán évek kellenek. Havi bértartás mindenhol változó de a legputrisabb helyen is elkérhetnek 30.000 Ft/hó ez a minimum. Ridegtartásban olcsóbb sztem. Ha otthon tartod akkor tudnod kell, hogy egy lovat nem tartunk magában és társ céljából más faj nem igazán fele meg. Minden lény a maga fajtája közt érzi a legjobban magát. Szóval így rögtön duplán számolsz. Ugye kell, lucerna, zab, széna, szalma esetleg kukorica és árpa. Nagyon felment most az áruk. Neked kell tudnod, hogy mennyit kell venned és mennyire van szükséged. Ha nem tudod akkor ne vegyél lovat. Pár tanács nem tesz rutinossá, jó tartóvá. Először mindenképpen legyen bértartásban pár évig aztán vegyél mellé egy másikat és úgy már tarthatod magatoknál, miután már talpraesett vagy a lovaglásnál és a ló körüli munkáknál.
2012. júl. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm persze mielőtt itthon is tartanám azelőtt megtanulok rendesen lovagolni. Nem most szeretnék de attól függ hogy mennyi ideig tart ameddig megtanulok lovagolni meg attól is hogy menyi idő még elegendő tapasztalatot szerzek a lovas oktatómnál. És egyébként a lovaknál is olyasmi mint a kutyáknál? Vagyis első látásra meg minden vagy nem?
2012. júl. 15. 20:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy első látásra megy minden? Mire érted?
2012. júl. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát érezni fogom hogy ez az igazi ló vagy majd ha laposan szemügyre vettem és akkor eldöntöm.Vagy nincs a kiválasztásnál ilyen belső hang? Vagy megérzem hogy ez az igazi és akkor szemügyre veszem hogy nincs-e semmi baja és utána veszem meg? Vagy ti hogy vettétek meg csak odamentetek és na ez pont jó és akkor meg is vettétek? Jah és ott ahol megveszed ott előtte mész vele egy kört vagy csak így szemügyre veszed? (És úgy egy kört hogy lovagolsz vele)
2012. júl. 15. 21:57
 5/5 x) ***** válasza:

Én kb 500 hirdetést néztem át mire megtaláltam azt a lovat amelyikbe "beleszerettem" :) de megérte. Akkor már nem érdekelt hogy tisztavérű-e vagy hogy a papírjai megvannak-e. De azért te nézd meg alaposan, legyen veled egy szakértő.

És egyébként a kétszázadik ilyen kérdés, használd a keresőt!

2012. júl. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!