Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Oktatóm rosszul tanítja a...

Oktatóm rosszul tanítja a könnyű ügetés csizmasegítségét?

Figyelt kérdés
Azt mondja, hogy ügetésnél is felváltva kell adni a segítséget mint lépésben. De én más oktatóhoz ahová jártam az nem így tanította és még a Némethy-s szakkönyvekben meg egyéb szakkönyvekben sem így írják le. De ha rosszul is tanítja és azt mondja, hogy a szakkönyvekben is így írják akkor milyen lenne már az, hogy egy edzőnek aki 20 éve ebben a hitben él megmutatom neki, én aki még csak 4 éve lovagol, hogy a legnevesebb edzők könyveikben sem így írják. Félek, hogy el zavarna vagy valami. Vagy nem is tanítja rosszul? Így is lehet?

2012. júl. 17. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy így is lehet. De elmondanád, hogy mi az a "felváltva"? Ezalatt mit értesz?
2012. júl. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Elsírom magam... a falanszterben élünk már. Az emberek könyvből tanulnak ügetni. :o((( Könyvből nevelnek gyereket, a szerző megmondja, mikor adj pofont vagy sem, könyvből esznek, könyvből szeretkeznek. :o((( Hé, te ló, nem olvastad dr. Parapiás Ármin hatodik fejezetét? Nem így kell ügetni, hanem másfeles balállásból kétharmados deportációval, hátsó lábból indítva... micsoda kor!! Mi még valamikor érzésre ügettünk, a ló ritmusára, a vele való együttműködésre való törekvésben, a kölcsönös megkönnyítés és legggazdaságosabb mozgásszabadság nevében.... aztán kialakult, megértettük egymást, embert a lovat, ló az embert és együtt úsztunk a felhőtlen örömben az erdőkön és réteken keresztül.
2012. júl. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt, hogy felváltva? Elvileg úgy kell, hogy mikor kiemelkedsz a nyeregből, a csizma csak simán az oldalánál marad ( mind2) , amikor pedig leülsz, akkor szorítod meg ( mind2-vel), persze szerintem ha nincs szükség hajtásra, akkor szinte semennyire sem, vagy nagyon minimális mértékben, de a lényeg, hogy fenntartsd az egyenletes iramot.
2012. júl. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz nem, hogy akkor add a segítséget amikor épp elrugaszkodik mondjuk a belső hátsó láb, hogy azzal lépjen nagyobbat. A következőnél pedig a külső hátsó lábnál. És így lesz felváltva. Másra nem tudok gondolni, lovaskönyvekben is ezt olvastam, igaz én se így csinálom. A Némethy-s könyve most nem emlékszem hogyan írja és nincs is nálam hogy megnézzem. De szerintem az oktatóval ne állj le vitatkozni. Az ő lovai úgy vannak betanítva. Én két helyre járok oktatóhoz, mind a két helyen máshogy vannak betanítva a lovak ilyen szempontból.
2012. júl. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Úgy felváltva, mint lépésében. Lépésben ugye amikor a jobb hátsót emeli akkor nyomom jobb csizmával, bal láb bal csizma. Oktatóm szerint ügetésben is így van. Amikor elkezdtem felváltva adni a segítséget a lovam összezavarodott, nem értette mit akarok. De ha páros csizmával hajtom, akkor érti mit akarok. Az én lovam. Én tudom mit tud. Oktatóm meg amikor edzést tart akkor mondja. Igen mert ő egy úgymond mezei edző, de Némethy, Dallos...pl. Ezek nem akármilyen edzők. Nem véletlenül írják azt a könyvbe amit írnak. Megnézte a könyvet és elcsodálkozott, hogy tényleg így van írva. Elkérte a könyvemet és azt mondta, hogy majd mutat még, hogy elhiggyem neki, hogy úgy van. Bár én nem hiszek neki. Pláne, hogy elég kényelmetlen úgy adni a segítséget, hogy mindig csak egy csizmámmal érjem a lovat. Úgy érzem, hogy ferde leszek tőle.
2012. júl. 17. 15:15
 6/7 anonim ***** válasza:
:O Én ilyenről életemben nem hallottam, hogy felváltva :o
2012. júl. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát pedig én valamelyik könyvben olvastam, hogy a kezdők milyen rosszul csinálják, hogy egyszerre akarják mind a két lábbal hajtani a lovat, pedig amelyik láb lenn van azt nem fogják tudni hajtani. De én is mind a két lábbal szoktam hajtani, mert amúgy is elég nehéz még arra is odafigyelni melyik hátsó láb lendül előre és egyik oktatóm se kéri. Egyszer volt amikor a fed.ménen lovagoltam (benne volt még fénykorában a válogatottban, úgyhogy tudott ezt azt) próbálgattuk azt, hogy felváltva adtam a csizmasegítséget, hogy azt a lábát magasabbra emelje. De akkor az első lábánál volt a lényeg, hogy azt nyújtsa ki előre.
2012. júl. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!