Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kell helyes lábon ügetni?

Hogyan kell helyes lábon ügetni?

Figyelt kérdés

2012. febr. 25. 21:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szia.Én már igaz hogy régen lovagoltam de úgy emlékszem hogy amikor a lónak a bal első lába van elől te akkor ülsz a lovon amikor lép 1-et akkor meg felállsz.
2012. febr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát én úgy tudom h amikor a külső első lábával lép előre akkor kell leülni, de viszont erre volt olyan aki azt mondta h hülyeség és azért tettem fel a kérdést. :)
2012. febr. 25. 21:23
 3/11 anonim válasza:
A kérdezőnek van igaza: amikor a külső első lábával lép előre akkor kell leülni. Ez azért van, hogy könnyű ügetés közben az ülő szakaszban a ló külső lábának terhelésével a belső lábát tehermentesítsük illetve segíti a ló egyensúlyozását főleg fordulókban és körön lovagolva.
2012. febr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:) Csak nem értem h mások miért mondják azt h a külső első lábra kell felállni?
2012. febr. 25. 22:04
 5/11 anonim ***** válasza:

Majd megszokod, Kérdező, hogy a lovasvilágban mindenki k.rvaokos (meg egymást fúrják egyfolytában). Legyen egy jó edződ/oktatód, ennyi a lényeg.

Sok sikert! :)

2012. febr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Példa: ez a helyes

http://www.youtube.com/watch?v=udpL2O5QknM


Ez a rossz, legalábbis ahogy az elején megy, de a végére sikerül leülnie egy ütemet:

http://www.youtube.com/watch?v=E95DF7F6Tww

2012. febr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
igen már rájöttem :D
2012. márc. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
akkor kell könnyítettben lenned, amikor a külső első láb elöl van.
2012. márc. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
igazából én ezt soha sem tudtam....és nemis fogom..XD 5 éve lovagolok..de gyakorlatban tudom...meg azt is tudom/látom ha valaki nem helyes lábon ül... de szavakkal nem tudom elmondani nekem olyan mint ha amikor a külső előső van elől akkor állnék de nem tudom jól csinálom mert még egy edző sem mondta hogy rosszul csinálnám megminden de nem tudom elmondani xD
2013. ápr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
ugyan úgy csinálom ahogy a vidiben van!!:)) a helyesbe :D de akkor sem értem XDD mert én akkor is akkor állok amikor a külső elsőt teszi XD
2013. ápr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!