Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Körülbelül hány centimétert...

Körülbelül hány centimétert képesek megugrani átlagosan ezek a lófajták?

Figyelt kérdés

shagya arab ?

magyar sportló ?

lipicai ?

arab telivér ?

kisbéri félvér ?

?? köszönöm a válaszokat.:D



2012. júl. 17. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem a lófajtától, hanem egyedektől is függ. Elvileg minden lónak meg kéne hogy tudja ugornia a 70 cm-t. Shagyából is lehet jó ugró, de nem világszínvonalú, mert alacsonyak, és nem olyan a testfelépítésük. Igaz, most hallottam, hogy 140 cm-en nyertek az Állattenyésztési Napokon egy SHA kancával. :)

Magyar sportló jól ugrik, megfelelő edzéssel, izmoltsággal, lovaglással, és felmenőkkel meg kiválóan.

Lipicai: díjlovas edzőm mesélte, hogy egyszer egy csikójuk kiugrott a 120 cm-es kerítésen, próbálták edzeni, hogy háta megy magasabbra is, de sajnos nem. 1 m-en versenyeztek/versenyeznek vele.

Az arab szerintem kevésbé jó mint az SHA, de nem vagyok nagyon otthon az Arabokban.

Kisbéri: Jók lehetnek, ugyan azt mondanám, mint a MS-nál, max még kéne bele egy kis sportlói nemesítés, de nem biztos.


!! Ezeket úgy írtam, hogy nem vagyok benne biztos, szóval, nyugodtan ki lehet javítani, csak kérlek, ne ordítsátok le a fejemet, ha valamit rosszul tudtam! Köszi :)

2012. júl. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1m-ig minden ló tud ugrani, a magyar sportló és a kisbéri az amit leginkább indítani szoktak díjugratásban, azok jó eséllyel 1m fölé is mennek, de egyedfüggő.
2012. júl. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden ló ugrik 1 métert.Barátnőmnek shagyája van,versenyzik vele 110en kb. A magyar sportló jól ugrik,gyakori az ugratásban.kb 110at ugrik,ez a minimum,de lótól függ..Arabokkal nem szoktak annyira..Barátomnak kisbérije van,jólugrik nagyon,120at simán megugorja.:D
2012. júl. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Általánosságban a kisbéri és a magyar sportló az ugróló, őket végülis erre is tenyésztették ki ( univerzális sporthasználat). Ezen a 2 fajtán belül pedig egyed és felmenő függő ( főképp utóbbi, de csodák léteznek). Az arabok inkább kitartásukról híresek, persze találkoztam már velük ugró versenyen 1men, de igazán magasra- lovassal- biztos nem ugranak, pontosan a felépítésük miatt. A lipicai pedig főként fogatba való, parádés mozgása díjlovaglásra is alkalmassá teszi, de ugrásra kevésbé. Kivételek lehetnek, de nagyon ritka lehet, mert még nem találkoztam velük, ha léteznek, akkor pedig erősítik a szabályt :))
2012. júl. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!:D
2012. júl. 18. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!