Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hosszú távon melyik fajtát...

Hosszú távon melyik fajtát ajánlanátok? A hosszú távot kilométerre értem.

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 19:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Arab telivér, shagya arab, vagy valami arab félvér. Ezek amolyan "hosszútáv futó" lovak, nem hiába indulnak ilyenekkel távlovas versenyeken is. Azért ne egyből 20km-rel indíts kilovaglásnak, hanem fokozatosan növeld a távot és a tempót, de másként is lehet jó tereplovas célokat kitűzni, pl adott idő alatt minél messzebb jutni, vagy adott távot megtenni minél rövidebb idő alatt, sok dombra fel-völgybe le lovaglással frankón erősíthető a ló.
2012. júl. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Csak a shagya! Eddig háromszor volt szerencsém ülni bábolnai tenyésztésű lovon, úgy kellett leparancsolni róluk! :D Nem hinné el az ember mennyire más a félvérekhez képest. Az arab telivér is első távlovaglásban de nekem nem adott olyan élményt mint a shagya.
2012. júl. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az akhal-tekinit kihagytam, sajnos csak egyszer tudtam ülni egy csődörön, kipróbálás erejéig, de nem igazán fogott meg, egyedül a külleme és szívóssága tetszik.
2012. júl. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha tapasztalt lovas vagy és nem túl nehéz ( nem 100 kg), akkor arbot, arab shagyat, ha viszont csak így hobbi szintem egy jó tűrőképességű, erős lovat szeretnél, akkor sodrottak, haflingi, hucul, magyar félvér, ilyesmiket ajánlok, de hobbiszintem szinte bármelyik fajta jó. :)
2012. júl. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
a hosszabb terepek megszállottja vagyok, ezért kérdeztem :D
2012. júl. 19. 20:18
 6/16 anonim ***** válasza:
Andol telivér a tapasztalatom szerint.(lóversenyeken "általában"ők szerepelnek)75km/h val tudnak menni
2012. júl. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok eggy kis javítás *angol
2012. júl. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Arab telivér!!! csak azzal tudsz hosszú távokat úgy lenyomni, hogy nem sérül le a lovacska. Nekem is van egy, és hát hasít rendesen...:)
2012. júl. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az angol telivér nem erre van kitalálva, persze simán ki lehet menni vele terepre, de közel nem bírja olyan jól mint egy keleti fajta.
2012. júl. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Shagya arab!! Azokkal szoktak távlovas versenyre is menni mert nagyon bírják a terepet! :)
2012. júl. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!