Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hosszú távú adattárolásra mit...

Hosszú távú adattárolásra mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Alapvetően két dolog van. Van pár giga családi fotó, azokat szeretném kimenteni valahova, ami legalább 10 évig megőrzi az adatokat, és nem az lesz, hogy 2-3 év múlva már nem olvasható a DVD.

Erre mit ajánlanátok? Pendrive, SSD, Külső HDD, vagy valamilyen optikai megoldás?


A másik. Van kb. egy terrányi cucc, amit szintén szeretnék learhiválni pár évre. Erre milyen HDD-t ajánlanátok?


Most kicsit utánaolvastam, de egyáltalán nem találtam lényegre törő, témába vágó cikket.

Úgy fest nincs normális megoldása a hosszú távú adattárolásra (20-30-50-100 év), és úgy veszem észre, ez senkit nem is izgat.

A több száz évig fennmaradó könyvek, évtizedekig használható fényképek után, a 21. századba be kell érnünk 3-5 évig élő adattárolókkal?


2012. febr. 1. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy hagyományos HDD szerintem évtizedekig is megőrzi neked az adatokat. Inkább csak attól kell félni, hogy elavul a csatolófelülete, és nem tudod majd rákötni az akkori gépekre.
2012. febr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az a helyzet a számítástechnikában, hogy fiatal tudományág, így hiába igérnek is valamit, tulajdonképp még idő sem volt a leteszetelésére, illetve az is közrejátszik, hogy rohamosan fejlődik, így lehet, hogy a ma használt adattárolókhoz 10 év múlva már nem gyártanak olvasót.


Ezt olvasd el, itt folytatnak elég hosszú eszmecserét a digitális archiválásról: [link]

2012. febr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem DVD+Internet a legjobb megoldás.
2012. febr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ha a HDD nem felelne meg...

maradnak a a profi irodai eszközök az un. "streamer"-ek (mágnesszalagos adattárak)

[link]

[link]

[link]


[link]

[link]


ezek már bizonyítottak, 50 év eltelte után is megörzik az adatokat, megfelelő tárolás és használat mellett!

[link]

[link]

2012. febr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 lindmayer ***** válasza:

1: a pendrive az hosszú távon is megőrzi az adatokat: ha egyszer ráírod az adatot, és nem nem törölsz le róla semmit, akkor gyakorlatilag, amíg egyben van az eszköz meg is marad(ugyanez van az ssd-vel

2: ha valami fontos adatot szeretnél tárolni, akkor azt ne csak 1 eszközön tárold, hanem többről is: a képeim, saját dokumentumaim ki vannak írva lemezre, rajta van gépemen, egy külső vinyon, és a legfontosabb részeit még a netre is kitettem

ha családi fotókról van szó, akkor azt dvd-n oda lehet adni szülőnek, tesónak, gyereknek is, ők is tárolhatják a vinyójukon, ebben az esetben ha valamelyik adattároló eszköz megsérül, könnyű lesz pótolni

2012. febr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 lindmayer ***** válasza:
ja igen, a mágnesszalag a legmegbízhatóbb(a bankok a mai napig használják), de kapacitás szempontjából igen drága
2012. febr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Verbatimnak vannak archiváló lemezei. 700 forint körül van darabja. Egy jó íróval(Plextor, Pio) kiírod a képeket pár lemezre, hogy több is legyen, fénytől, szélsőséges hőváltozásoktól, párától behatásoktól védve 40 év tuti. Szerintem akár a duplája is. A probléma valóban inkább a csatolófelületek, szabványok változása lesz.Szinte évente jönnek ki új csatolófelületek/szabványok. Vagy kinyomtatod az összes képet papírra, fényvédő vákuumcsomagolásban, elteszed:).Az 1000év múlva is meglesz:). A terrányi adat meg pff. HDD. De a legjobb megoldás tényleg ha minél több adathordozófajtát felhasználsz...ami még ésszerű.
2013. máj. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Egyébként a Narancssárga/kék Verbatim lemezekben is nyugodtan megbízhatsz. Ha vigyázol rájuk, és rendesen meg vannak írva 5-10 évet simán kibírnak szerintem.Én csak és kizárólag ilyet használok. AZO van rájuk írva. Szerintem/nekem ezek árban a legjobb lemezek. A tesztek is ezeket hozzák ki. [link]
2013. máj. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akit még foglalkoztat a téma, találtam egy cuccot, ami elég meggyőzőnek tűnik.

SanDisk Memory Vault. Állítólat 100 évig megőrzi az adatokat. Erre mondják, hogy azt azét megnézném, de ha a felét hozza, már jó.

2013. máj. 22. 17:02
 10/11 lindmayer ***** válasza:

nem rossz, de 16 gigás a nagyobb verzió, amit 20 ezerért vehetsz, és ha tényleg terrabájtnyi adataid vannak, akkor jó sokba kerülne

itt van egy olcsó és megbízható megoldás:

[link]

és evvel tudod használni(ha minden igaz): [link]

veszel 4 ilyen kazettát, mindegyikre ráteszed a cuccost, kettőt elteszed magadnál, kettő másikat meg odaadod apunak, testvérnek, nagynéninek, hogy jól tegye el, lényeg hogy több kilométeres távolség legyen a lemezek között; érdemes fémdobozba tenni

ugyanis ha egyik megsérül ott van a másik, és ha az is, akkor a harmadik

de ha véletlenül olyan természeti(vagy emberi) csapás következik be, hogy mindegyik adat elvész, akkor a legkisebb gondod is nagyobb lesz annál, mint semhogy az adataidat hiányold

2013. máj. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!