Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen oltás (oka) t kapjanak?...

Milyen oltás (oka) t kapjanak? Részletek lent!

Figyelt kérdés

Két lovam van, most kerültek új helyre. Karámban vannak, a városhoz közel, közvetlen környezetükben nincsen másik ló, de a szomszédban tartanak lovakat, illetve néha átjönnek más lovakkal a mi telkünkre is. Istállóban nincsenek. Én azt gondoltam, tetanusz és influenza elleni lenne jó! Vélemény?


Az egyik ló csikó, most kapja az első oltását!!



2012. júl. 20. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:

állatorvosnak ezt tudnia kell szerintem, és nem, nem kell megkérdeznie(nem is szabad!) tőled,mert te honnan tudnád?!Nem vagy orvos.


Max. annyit szabad kérdeznie(erre se feltétlenül kell tudnod válaszolni - feltéve, hogy amit írsz, idézem: "most kerültek új helyre", az azt jelenti, hogy most kerültek hozzád), hogy mit kaptak meg eddig.Ha nem tudja, akkor keressetek más dokit szerintem.Esetleg más lovardánál lehet érdeklődni,ki az orvosuk.

2012. júl. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem most kerültek hozzám, csak áthoztam őket. A körülmények változtak, ezért tartottam fontosnak az infót. Tudom miket kaptak eddig..Helyváltozás is van, meg orvost is váltottunk.. No de..Én is így gondolom hogy az orvosnak kell majd tudnia. Ma délután tárgyalok vele az ügyről!
2012. júl. 20. 11:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha tudtoddal nincsenek semmiféle különleges dolognak kitéve amiért külön oltást kéne kérned, akkor az állatorvosnak magától kell tudnia és csinálnia. Szoktak külön oltásokat kérni pl. májmétely ellen, ha a lovak nedves legelőn vannak. Erről beszélhetsz az állatorvossal, ha nem vagy benne biztos. Amúgy meg elég a papírjaikat megmutatni neki. A csikónak viszont kell még az alapimmunizálás ami azt hiszem úgy van, hogy kap egyszer, utána 2 hétre rá aztán 6 hónapra rá és utána lehet évente. De ezt is el fogja mondani az állatorvos.
2012. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na megvolt a megbeszélés, és ahogy leírtad a csikó sorban megkapja majd, a kancának pedig kombináltat fog adni, amiből több tipusú van, még nem tudta melyiket tudja beszerezni...annak függvényében kapja majd a többi oltást..
2012. júl. 24. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!