Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első olyan belovaglás amit...

Első olyan belovaglás amit már ti sajátként csináltatok. Élmények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2012. júl. 21. 22:27
 1/3 x) ***** válasza:

Bár teljesen egyedül még nem lovagoltam be csikót mert keresztapám lovai, de azért volt már negatív és pozitív élményem is :)

A legfontosabb dolog hogy sose add föl. Nem egyszer fogod azt mondani hogy "a francba is, minek kezdtem el ezt az egészet". És ne félj segítséget kérni egy tapasztalt lovastól aki tud segíteni. Inkább menjen rá kicsit a büszkeséged minthogy elronts egy jó lovat :)

Továbbiakban semmit nem szabad siettetni. Ha valami jól megy akkor sem szabad egyből belecsapni a közepébe. Szépen, fokozatosan mindent.

Ami még nagyon fontos hogy sose legyél agresszív a lóval. Van egy vékony vonal a határozottság és az agresszió között. Ha kiegyensúlyozott lovat akarsz akkor nem szabad hogy azért engedelmeskedjen mert fél tőled.

Ezen kívül ne hagyd unatkozni. Mindig legyen a munkatervben valami új.

És mivel nem tanácsot kértél hanem élménybeszámolót ezért írok pár emléket is. :) kezdjük mondjuk a rosszabb emlékekkel.. szerintem valamilyen szinten elkerülhetetlen hogy a csikó feszegesse a határokat. Például nem tudom mit csinálok rosszul de nálam eddig majdnem az összes csikó ugrált meg bakolt az első pár futószárazáskor, hiába vezetgettem őket 2-3 évig minden nap. Pont van egy kedvenc esetem, hatalmas sárga arab csődörcsikó, jó mozgású, szelíd aztán első komolyabb futószárazásnál szétszedte a körkarám oldalát engem meg végighúzott 3 karámon. :D

Viszont szerintem megéri küzdeni, nincs is annál jobb érzés mint mikor látod ahogy a csikód szépen lassan kezd igazi lóként kinézni. Meg mikor először ülsz föl a hátára és érzed hogy nem hiába dolgoztál vele 3-4 évig :) én is emlékszem az első lóra amit belovagoltam (nem is volt olyan régen). Felültem szőrén a hátára, egyből reagált a csizmasegítségre és szépen gond nélkül sétálgattunk körbe. Megszakad a szívem hogy csődör volt és el kellett adnunk, de legalább jó helyen van. (abban az évben 3 csődörünk született.)

Na szóval alapjaiban véve sok meló van vele és sok idő meg türelem kell hozzá de megéri.

2012. júl. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nagyon szabad egyedül belekezdeni, mert a csikó kiszámíthatatlan és ha leese, akk jobb, ha vki tud segíteni. Egyébként eddig 2 eseten vagyok túl, de mind2x olyan mázlim volt, a lovak tök nyugisan tűrték, perse volt 1 probléma az egyikkel. Eleinte nagyon félt a leszállásnál és le akart feküdni, meg ágaskodott, mindenhogy tiltakozott, de sokat törődtem vele és a bizalmába fogadott, már rég nem csinál ilyesmiket ( időnként látogatom).
2012. júl. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Velem lovagoltattak be terepen nyers lovat, pedig nem vagyok perfekt lovas. Az érdekes az volt, hogy az első alkalommal úgy ment, mint egy angyal, másodjára és harmadjára viszont addig bakolt, amíg sikerült lerepítenie..
2012. júl. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!