Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a bácsi helyébe lennétek...

Ha a bácsi helyébe lennétek akkor belemennétek?

Figyelt kérdés

Van egy régi ismerősünk. Egy idős bácsi akivel egy faluba lakunk. Neki van 3 lova. Egy herélt, egy kanca és annak kanca csikója. Évek óta járok a lovakhoz. A nagy kedvencem a sárga Magyar félvér herélt. A bácsi nem használja a lovakat, úgy értem, hogy nem lovagolja őket vagy nem fogja őket be szekér elé, hanem azért tartja őket mert szereti az állatokat, a lovakat. De a fia néh befogja szekér elé. A trágyát mondjuk úgy viszik el, de azon kívűl tényleg ritkán. Ha tehetem akkor lovagolok a kedvenc lovamon. Tulajdonképpen olyan mintha az enyém is lenne. Rengetegek járok oda (évek óta), segítek az állatok körül, a bálázásban, istállótakarításban, etetésben és stb. És már nagyon régóta vágyam arra, ha nem is teljesen de papíron is legyen valamennyi közöm a lóhoz. Szóval szeretnék egy feles tartási szerződést, hogy az "enyém" is a kedvenc lovam. Havonta fizetnék egy x összeget (amiben megállapodnánk) és akkor korlátlanul tudnék vele foglalkozni, lovagolni - egyeztetés szerint. És ha valami történik akkor én azért vállalom a felelőséget. Szóval nekem a papír a fontos. Már elég régóta erről álmodozok.

Ti a bácsi helyébe belemennétek? Tudom, hogy közös lónak túros a háta de annyira - de annyira szeretném. :(

Lovardába tanultam lovagolni, már évek óta járok.


2012. júl. 23. 14:21
 1/9 anonim válasza:
95%
Én csak abban az esetben :vagy ügyvéd lelenlétében vagy legalább 4 tanu aláírásával történne a dolog.Én már 1 szer megjártam és tanultam belőle.
2012. júl. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem mennék bele. De miért annyira fontos hogy papíron is legyen hozzá közöd? Elég annyi ha lebeszéled vele mennyit fizetsz a lóért havonta és attól még úgyan úgy szeretheted. Meg amúgyis ne menj bele ilyenekbe hogy teljes felelősséget vállalsz, mert ha lesz valami komoly baja honnan szedsz elő annyi pénzt hogy esetleg megműttesd?? gondolom gyerek vagy, így a szüleidhez fordulnál pénzért. A szüleid pénztárcájára meg ne vállalj felelősséget a lóért.
2012. júl. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tehát ilyet csak akkor vállalj ha TE tudod fizetni a költséget ha valami baj történik.
2012. júl. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Amigos ***** válasza:

Szia.

Maximálisan megértem,hogy szeretnél egy lovat.

De a bácsi félhet,hogy elviszed tőle, sok ember megjárta már nem csak lóval hanem lakással is..

Miért nem elég most az,hogy ott lehetsz?

Ha jól értelmezem akkor lovagolhatsz is..

A vásárláshoz és eladáshoz kettő ember kell..

Én sem mennék bele..

( mert szeretem azt az állatot ami velem van )

2012. júl. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vedd meg a lovat a bácsitól és papíron teljesen a tied lesz, aztán hagyd ott bértartásba. Én így mennék bele.
2012. júl. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen nem mennék bele. Ha valaki "csak" szeretetből tarja a lovat, akkor miért adná el, vagy adna jogot másnak, hogy beleszóljon a dolgokba? Nem tudsz neki annyi pénzt adni, amivel az érzelmeit ki tudnád vásárolni. hameg annyira klel neki a pénz, akkor nyilván eladja majd.

Egyébként egy feles tartási szerződéssel amúgy is kitörölheted a feneked. Ha magharagudnak rád, ugyanúgy fel is út le is út, arról meg ne nagyon álmodozz, hogy majd különböző vad kötelezettségeket íratsz alá, mert olyanba csak a hülye megy bele.

2012. júl. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én rengetegszer lovagoltam más lovát. Ilyen sosem fordult meg a fejemben. Ahogy értelmezem, te ugyanazt akarod mint eddig, csak papírt is akarsz hozzá. Ha a bácsi megengedi pl. hogy ugrass a lóval és versenyezhess is vele, akkor papír nélkül is meg fogja engedni, ha meg akarja. Persze az ehhez tartozó költségeket neked kell állnod pl. lószállító, nevezési díj, edző. Ha pedig saját lovat akarsz, akkor vedd meg és esetleg tarthatnád nála.
2012. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én azt a lovat sehova se akarom elvinni. És a felelőséget úgy értem, hogy ha pl. lovaglás közben alattam sántul le.

Ezzel a lóval szinte csak én foglalkozom. Az ismerősünk csak kirakja a legelőre, eteti, ilyesmi. Bár ezekben én is szoktam segíteni de amikor mondjuk suli volt nem tudtam reggel kimenni csak délután. Ezzel a lóval szinte csak én foglalkozok. Én mozgatom, én lovagolom, én ápolom stb..

És az ismerősünk ugyanúgy a tulajdonos maradna csak lenne egy papír amin az állna, hogy nekem is van valamennyi közöm a lóhoz. Csupán ennyi. Nem akarok én nagy olyan ördöngős dolgokat mert ugyanúgy maradna ahogy most van, hogy én lovagolom, mozgatom és társaik. Versenyezni meg nem szeretnék.

2012. júl. 24. 12:55
 9/9 anonim ***** válasza:
A versenyzést csak példának írtam. Ha meg lesántítod szerintem még jó, hogy segíted ápolni. Én is segítettem anno amikor sántított az egyik ló amelyiket lovagoltam. Pedig nem is alattam sántult le, de az volt a kedvencem, egy csomó versenyt megnyertem vele. A gazdája megengedte, hogy hazahozzam és itthon ápoltam 3 hónapig. Igazából azt hiszem én nem fogom megérteni neked ez mért lenne jó, hogy papír is legyen, de ha ennyire ragaszkodsz hozzá meg kell próbálni. Maximum azt mondja, hogy nem, de attól valószínűleg még minden marad a régiben.
2012. júl. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!