Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van olyan hogy valaki nem...

Van olyan hogy valaki nem alkalmas a lovaglásra?

Figyelt kérdés
Már vagy 6éve "lovagolok" elöször 1évig futószáron utána még +3 évig osztálylovaglás(lépés,ügetés)aztán 1év múlva vágtáztam és ugrottam 120cm-ket.Bezárt a lovarda,most meg lépek ügetek vágtázok,de nem tudok:( vagyis tudok ha arra figyelek hogy fennmaradjak,de ha a szépségre figyelek akkor leesek vagy csúszok le(vágtába) nincs semmi bajom,de ha mondja az oktató hogy nem volt jó csináljam újra,akkor megkérderdezem hogy mit hogyan csináljak de erre nem kapok választ.Azt mondja lovaglás után hogy tanuljak könyvekböl,de milyen könyvet vegyek?vagy nem érdemes mert már nem javulok?futószárra akarok menni,mert félek a vágtától mert nem érzem magam biztonságban.Olyan rossz mert már nálam fiatalabbak mennek versenyre.12/L
2012. júl. 23. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
12 évesen még nem vagy elkésve. És csak az nem alkalmas lovaglásra, akinek nincs lába. :P Kitartással bármit meg lehet tanulni.
2012. júl. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

akkor jó:)jelenleg még van lábam :P

Csak azért mert van aki 1 éve lovagol és megy neki minden,én meg 6év alatt csak megyek körbe-körbe :(

2012. júl. 23. 18:50
 3/9 x) ***** válasza:
80%
Már nem azért de milyen idióta oktató mondja hogy tanulj könyvekből?? A lovaglás pont nem az a dolog amit meg lehet könyvből tanulni. Amúgy ne csodálkozz hogy nincs normális alapod ha osztályban tanultál lovagolni. De az még mind semmi ahhoz képest ahol egy oktató nem mondja meg hogy mit hogyan csinálj. Szerintem ez a mostani hely sem a legjobb. Én a helyedben keresnék egy olyat ahol tudják is hogy mit csinálnak és terepen tanulhatsz lovagolni mert így sosem fogsz fejlődni.
2012. júl. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Alkatilag alkalmatlan pl. az, akinek tériszonya van. A másik probléma lehet a ló és lovas kapcsolata. A ló nem bicikli, hogy felülsz rá, megtanulsz egyensúlyozni és gurulsz. A ló megérzi, ki az, aki az ő hátára termett. Ha kezdetben kialakul az összhang, minden simán megy. Ha nincs összhang ló és lovasa között, az már problémás. A lóról sok mindent meg lehet tudni a könyvekből, a lovaglás technikájáról is, de a kapcsolatteremtés az magától jön (vagy nem).
2012. júl. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy valaki nem alkalmas rá. Van, aki tehetségesebb, van, akinek többet kell gyakorolnia, hogy jó lovas váljon belőle. Az elég baj, ha az oktató nem mondja meg, hogy mit csinálj másképp; keress másik oktatót, aki normálisan magyaráz! Van pár jó könyv, pl. Wilhelm Müseler, Reiner Klimke, olvasgathatsz, ha szeretnél. Az nagyon jó ötlet, hogy visszaülsz futószárra, a vérprofik is időről időre visszaülnek futószárra és felelevenítik az alapokat.
2012. júl. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sokan ellenzik a könyvet, nem is abból kell megtanulni a dolgokat. Kiegészítőnek viszont jó, mert az olvasottakat , tudod hasznosítani a gyakorlatban is, és fény derülhet új dolgokra is akár. Ebben az esetben legjobb a futószár, ha ülés gondjaid vannak, később aztán majd minden a régi lesz.
2012. júl. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg csak az lenne alkalmas lovaglásra akinek van lába...?

[link]

2012. júl. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
oGondolom én nem komolyan gondolta.. Te meg mindjârt akadékoskodsz....? xDD Csak viccelek.. :D Na a kérdéshez visszatérve... Én is így jártam egyszer, hogy egy éven keresztül futószáron ment az ügetés. Nem tanította meg azt, hogy nyomd le a sarkad, térded a térdtámaszhoz, nem mutatta meg, hogy hogyan kell elindítani, hajtani a lovat, hogyan kell fogni a szárat , meg hogy mit csináljak, ha el kezd rohanni a ló, vagy vágtázni.. Na egyszer âlltunk a lóval, az oktató apámmal beszélgetett, aztán megijedt a ló, elkezdtekk körben rohanni, megugrott, én meg szálltam.. :D Kb. 3-4méterrel arréb estem a lótól. :D Nem lett semmi bajom. Pont aznap mondta anyám, hogy vegyem fel a gerincvédőmet. Na szóval utána nem is mentem lovagolni 2 évig, aztán újra kezdtem ugyanott egy jobb oktatóval. Sokkal jobb. Mindent megtanított, meg a lócsutakolást, felszerelést, takarîtani a boxot, nyergeket, nyeregalátétet stb-t.. Mindig ott szoktam maradni, csak az a baj, hogy nem mehetünk ott terepre, mert hisztisek a lovak. :D mindentől megijednek. Már a vágtánál vagyok, szóval nem mindegy, hogy milyen oktatóhoz mész! Én 1 hónap alatt lekerültem fszárról, csak az a baj, hogy nem futószâron tanultam a vágtát. (igazából lovastáborban tanultam meg vágtázni, meg terepre is jártunk, meg is ugrottak pârszor a lovak. :DD)
2012. júl. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól van, elismerem, még láb nélkül is lehet lovagolni. :))
2012. júl. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!