Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy shagya arabot le lehet...

Egy shagya arabot le lehet szoktatni arról, hogy állandóan pörgősen menjen?

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
leszoktatni nem lehet,mert a shagya ilyen menős fajta,kontrolálni azt viszont lehet.
2012. júl. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és hogyan lehet kontrollálni?
2012. júl. 24. 11:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Le lehet.Idomítani kell, alapvető feladatokat kell vele csináltatni. Pl sokat ügetni -lépni vele stb .Változatos feladatsort kell összeállítani.
2012. júl. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az előző téved. Az arabok természetüknél fogva pörgősek, idomíthatod azt te akárhogy, az a ló pörgős marad. Maximum rá lehet erőszakolni valami lassúb tempót, de azt nem fogja szeretni, ésha ő nem élvezi a lovaglást, akkor te se fogod, mert nem alád fog dolgozni, hanem ellened. Ha annyira nem érzed, hogy tudsz hozzá alkalmazkodni, akkor el kell gondolkodni a lócserén.
2012. júl. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
tudok hozzá alkalmazkodni, de csak féltem a lovat, hogy ha ennyire pörgős, akkor előbb-utóbb lesérül
2012. júl. 24. 17:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Az , hogy pörgős egy ló nem csak a fajtától függ. Persze a telivérezett lovak alapból temperamentumosak, megfelelő munkával le lehet szoktatni arról , hogy pörgesse magát.
2012. júl. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem arab telivérem van, és a világ legnyugodtabb jószága. Nincs olyan ló, hogy "pörgős", csak olyan, aminek nincs kielégítve a mozgásigénye. Én távlovaglásra edzek, többórás terepekre viszem. Egy élénk temperamentumú ló is eszményi társ, használd ki az adottságait. Nem tudom, milyen tapasztalt lovas vagy, de én egyértelműen a terepet ajánlom. Minél inkább megy, annál inkább hajtsd! Taníts meg neki koncentrációt igénylő feladatokat, pl spanyol lépés, piaffe. Sok sikert hozzá! Az én lovam is ilyen volt, most meg már ki sem nézik belőle, hogy telivér. :)
2012. júl. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!