Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, ah a nyereg...

Mit csináljak, ah a nyereg állandóan feltöri "ott lent"? (Remélem értitek, mire gondolok. )

Figyelt kérdés

Kb egy éve kezdtem el a lovaglást, és emlékeim szerint mindig feltörte, kihorzsolta a nyereg "ott lent". Lehorzsolódik a bőr (kis helyen, de őrjítő a fájdlom egy-két napig), kipirosodik, egy durva edzés után volt oylan is, hogy feldagadt.

Valamit rosszul csinálok? Mit kellene tennem?


2012. márc. 4. 08:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

a futó kisfiúk a kicsi heréjüket bekenik vazelinnal :)

jó jó tudom kicsit szánalmas :) de állítólag segít :) 24F

2012. márc. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
amugy az nem derül ki a szövegből h lány vagy fiú vaagy !?
2012. márc. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Lány vagyok. :)
2012. márc. 4. 09:22
 4/21 anonim ***** válasza:
63%
Nekem is volt ilyen... A tangabugyit franciára cseréltem és megoldódott a problémám :)
2012. márc. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Én varrás nélküli bugyit veszek fel lovagláshoz, de mégis valahogy mindig vagy becsípődik, vagy a fene tudja, mi történik.. :(
2012. márc. 4. 09:42
 6/21 anonim ***** válasza:
61%
A nyerget nem ártana lecserélni olyanra, ami jó is.
2012. márc. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%
Az első pár hétben nekem is feltörte véresre ráadásul. Aztán nem is tudom, hozzá edződött. XDD Hát ez elég hülyén hangzik de így van. Pláne amikor én a sátoros marú lovamon szőrén lovagolok, na akkor nagyon durva a helyzet. :) Hozzá fog edződni a bőr és meg fog vastagodni, hogy ne törje fel újra!
2012. márc. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A nyereg biztos hogy jó, ismerősöm azzal versenyzik, meg egyébként kényelmes is, úgyhogy azzal tényleg nem lehet gond.

Akinek volt még hasonló tapasztalata, vagy van valami jó tanácsa, én szívesen várom. :)

2012. márc. 4. 10:06
 9/21 anonim ***** válasza:
59%
Egy bicajos naci a lovagló alá? Annak ki van párnázva az ülepe :D
2012. márc. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
71%

Francia bugyi vagy tanga, de semmiképp nem jó a sima bugyi a lovagláshoz, mert annak pont besodrórik a széle oda, ahová nem kéne. Kényelmes pamut tanga sokkal jobb, vagy ha nem szereted, akkor francia bugyi, mert annak máshol megy a széle.

Amúgy pedig meg kéne tanulni ülni - ha az ülőcsontodat használod e célból, akkor nem fog semmi sem fájni "ott lenn". :-)

2012. márc. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!