Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem kezdtem későn a lovaglást...

Nem kezdtem későn a lovaglást 10 évesen?

Figyelt kérdés
Most 13 vagyok, de kb. 8 hónapig lovagoltam, aztán abbahagytam másfél évre, most lesz 26-án egy éve , hogy újrakezdtem normálisan. Nincs ez elkésve? Milyen szintre tudok fejlődni? /versenyzés, hobby stb. Melyik?/7
2012. júl. 24. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
ez nem kortól függ, hanem inkább hogy mennyire vagy rá alkalmas, mennyire szeretnél tanulni, és mennyire gyorsan tanulsz új dolgokat :)
2012. júl. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ahaaa :) Értem. :) Köszönöm a választ! :)
2012. júl. 24. 21:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, valaki 40 évesen kezd lovagolni..Attól még hogy csomóan dumálnak hogy "úúú én már 3 évesen lovon ültem" nem muszáj olyan hamar lóra pattanni, és simán lehetsz jobb náluk.. ;)
2012. júl. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Soha nem késő semmi. Ha szorgalmas vagy, gyakorolsz, van érzéked hozzá, akkor simán fejlődhetsz olyan magas szintre, hogy versenyezni is tudsz. Attól függ te mennyire szeretnéd. Versenyszinten, vagy csak elügetgetni hetente kétszer csak hobbi szinten.
2012. júl. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. júl. 25. 07:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Én 16 évesen kezdtem. :) Nem az a lényeg, hogy hány éves vagy, hanem a kitartás és a szorgalom.
2012. júl. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én most kezdet 13 évesen :D Én is elgondolkoztam ezen, de amikor megláttam egy 30-40 év körüli embert a lovon (futószáron) Akkor aztán nem foglalkoztam többet vele.
2012. júl. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ahha :D Tök jó :))
2012. júl. 25. 12:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 12 évesen ültem először életemben lovon, de csak így vezetgettek. Utána 13 évesen, nyáron volt az hogy elkezdtem járni rendszeresebben. 2 évig főleg nyáron azon a helyen lovagoltam (télen, tavasszal nem tudtam járni). De oktatás az nem volt. Felültél a lóra, kb annyit mondtak, hogy balra húzod balra megy, jobbra akkor jobbra, rácsapsz a pálcával akkor megy és kész... Azt se magyarázták el, hogy nyomjam le a sarkam vagy hogy hogy tartsam a szárat. Konkrétan csak utaztam a lovon, épphogy csak fennmaradtam alapon. Utána otthagytam a helyet és 1,5 nem lovagoltam sehol se. Aztán egy új helyre jártam tavaly márciustól-augusztusig. Ez alatt az 5 hónap alatt megint nem tanultam semmit se, mert itt is mindig terepre mentünk ki. Lovas tudásom annyit fejlődött hogy 1-2 alkalommal megemlítették hogy a sarkamat le kéne nyomni. Tavaly aug.-ban katasztrofális üléssel és lovaglással kerültem a mostani oktatómhoz. Tanügetést mondhatni nem is ismertem, vágtánál előredőltem, szárkezelésem a 0-val volt egyenlő.... 1 éve járok már lassan hozzá, egészen nyárig heti 1x félórát, most hogy szünet van heti 1x 1 órát. A hibáimat kijavítottuk és elkezdtem az ugratást.

Most 18 éves leszek.

Tehát sosem késő!! Megjegyzem nálunk vannak 50 feletti lovas is aki 1 éve kezdte...

2012. júl. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 35 évesen kezdtem, egy éve lovagolok. :)

Ismerősöm 32 évesen kezdte, most 43 éves, díjugrató versenyekre jár. :)

2012. júl. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!