Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért raknak folyton ínvédőt...

Miért raknak folyton ínvédőt a lovakra? Én nem rakok. Akkor rossz lovas vagyok?

Figyelt kérdés
Azt megértem ha edzés után kirakják a lovat a karámba és rajtahagyják. De amikor valaki kiengedi a lovat a karámba mért rak rá? Persze egy teljesen egészséges lóról van szó. Én úgy tudom nem jó, ha állandóan rakunk rá, főleg ha nem kell, mert ellustul a lába. Én nem szoktam a lovaimra rakni. Ugratni nem ugratok velük, sík munkára meg úgy gondolom nem kell, odafigyelek mindenre, hogy ne legyen bajuk. (Lekopogom, de eddig még nem is sántultak le.)
2012. júl. 25. 11:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
dehogy :D nem vagy rossz lovas! én se rakok a lovaimra mégsincs semmi bajuk!
2012. júl. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Mi ugratáshoz használtunk ínvédőt a lovasiskolában, azon kívül nemigen emlékszem rá. Volt, aki akkor is feltette, ha kivitte terepre. Karámban lévő lovon én még nem láttam, oda szerintem nemigen kell felrakni a lóra.
2012. júl. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Terepre, ugratásra megértem. Én jól karbantartott földutakon megyek és elég jól ismerem a környéket, mert biciklivel is be lehet járni. (amíg nem volt ló azzal mentünk). Úgyhogy errefelé földúton se nagyon lehet baj. Vannak helyek ahol viszont nem találnak ilyen jó utakat, oda megértem.

Akkor ezekszerint csak errefelé divat, hogy ha kirakják legelészni a lovat a többivel akkor raknak rá. Több helyen is láttam már. Igaz ami konkrétat most meg tudnék említeni, az egy csaj aki nem rég kapott egy lovat. Ő szokta mindig rárakni. A többieken nincs, csak az övén ha kint van a karámba. Lehet, hogy ez egy kis "sznobizmus"? :D Lehet, hogy látta valami nagy lovasnál, hogy ott volt a lovon csak éppen azt nem tudta miért.

2012. júl. 25. 12:06
 4/16 anonim ***** válasza:
59%
nem vagy rossz lovas, tudtomal lovaglás alatt oké, de nem hinném, h szükséges volna karámban...
2012. júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Vannak lovak amelyek hajlamosak összeütni a lábaikat, ugratáshoz meg terephez pedig kifejezetten jó, de nem jó, ha mindig rajta van, mert elgyengül az ina a folyamatos támasztástól. Legalábbis én így tudom... én is ismerek olyat, aki karámba is rárakja, de nem értem minek, meg is kérdeztem tőle, a válasz az volt hogy megelőzi a bajt... ha egy rohangálós, ugrálós ló lett volna még meg is értem, de az egy kifejezetten nyugodt ló volt. Karámba szerintem teljesen felesleges, inkább csak divatból rakják rá... de van olyan, aki munkára is csak azért rakja fel mert jól néz ki.
2012. júl. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
mivel nekem shagya arabom van és az eléggé pörgős, így terepre rakok rá ínvédőt, ha pályám lovagolok akkor is, karámba pedig nem túl szorosan, de egy fáslival védem
2012. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha nincsen túlhúzva nem ártalmas. Lovaglás során én mindig rakok rá, pedig sík munkát végzek. Bármennyire is hihetetlen , de nem divatból, hanem azért , mert olyan csámpás az eleje, hogy folyamatosan összeüti. Karámban is sokan tesznek rá, vannak olyan lovak , melyek lábproblémások vagy korábban volt valami ínsérülésük, + hajlamosak szétütni a lábukat. Ezért van aki ott is tesz rá. Szerintem sokkal rosszabb mikor valaki 120 centiket ugrál ínvédő nélkül, aztán sántán jön le a ló a pályáról.
2012. júl. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Oksi, köszi! Ahogy elnézem a vélemények hasonlóak az enyémhez.
2012. júl. 25. 21:11
 9/16 anonim ***** válasza:
65%
Terepre nem rakok rá, max. pályán edzésnél. Iszonyat erős és egészséges lba van a paccomnak. Már 18 évem és eddig csak annyi baj volt a lábával, amikor egyszer terepen beleéptünk egy szúrós vasdarabba. Az durva volt, de ezen kívül soha sem volt vele gond, pedig ugratunk, terepezünk, díjlovas programokat csinálunk, parellizünk, stb.
2012. júl. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Valaki jól leszavazta a válaszokat.
2012. júl. 26. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!