Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ma voltam először lovagolni,...

Ma voltam először lovagolni, ügetésnél miért kell a kezemet a lovon tartani?

Figyelt kérdés

Ma voltam először lovagolni és ügetésénél az edző egyfolytában mondta, hogy ne emeljem fel a kezemet a lóról és dőljek hátra, meg húzzam ki a vállamat, de ezt nem tudtam úgy megcsinálni, ha a kezem a lovon volt.

Ha még a nyergen lett volna, úgy talán, de a nyereg előtt , a ló nyakánál/ hátánál kellett fognom.


Miért nem lehet a kezemet felemelni, vagy a nyeregre tenni? Így nagyon kényelmetlen volt nekem.

16/L


2011. márc. 29. 21:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Sok ilyen és hasonló gyakorlaton fogsz még keresztül'lovagolni' ezek segítik a biztonságos ülésed kialakulását, ami az alapja az egésznek. Enélkül nem fogsz tudni fejlődni.
2011. márc. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%

Ezzel szoktat hozzá, hogy ha majd szár lesz a kezedben, akkor ne emeld a kezed a magasba, hanem tartsd a marjánál. Ha lovagolsz, akkor is a mar közelében marad a kezed, sosem emeled fel, vagy ilyesmi.

Igen, nagyon kényelmetlen és még milyen kényelmetlen lesz könnyűügetésben a lábtartásra stb figyelni, de majd megszokod és a végére észre sem fogod venni, belédivódik. :)

2011. márc. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Ez egy rossz tanítási módszer arra, hogy ülj megfelelően a nyeregbe. Sajnos sok helyen vannak ilyen gyakorlatok. Igazából ez nem fejleszti az egyensúlyérzékedet a lovon. Valamint későbbiek folyamán is kb 10cm-re lesz magad előtt a kezed a ló marjától.

A legjobb ha oldalt a combod mégött érinted a lovat, mert így a vállak a megfelelő pozicióba kerülnek. Ha elöl lent megfogod a lovat a súlypontod előre kerül és a ló súlypontjától el fog térni.

Erre azt mondom neked, hogy csináld azt amit mond, vagy ha nem tetszik a dolog keress másik lovardát.

2011. márc. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is divatjamúlt és rossz gyakorlat. Egy dolog, hogy így nem tudsz valóban nyitott vállakkal ülni, de a súlypontod is előbbre kerül, az ülésed sem lehet így kellően mély. Ilyenkor, alső ügetéseknél a voltige-heveder a legcélravezetőbb, illetve kezek a combon, csípőn, tarkón, karkörzésben. Fix kapaszkodásnál pedig az első külső kéz az első nyeregkápát, belső a hátsó nyeregkápát fogja - így a vállak is a megfelelő helyzetbe kerülnek.
2011. márc. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam ügetni, hogy először az mondta az oktatóm, ha kissé instabilnak érzem magam, fogjam a nyerget elől, de ne támaszkodjak rá. fogtam, de nem volt túl kényelmes. Elengedtem, de a kezem lent maradt, és úgy sokkal jobb. Kérdezd meg az edződ, nem-e próbálhatod meg így. Nekem jobban ment, sokkal. De első alkalommal már ügettél? :O NA mindegy, további jó lovazást!
2011. márc. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem amíg nincsen meg az egyensúly, és nem tudsz a térdeddel megfelelően szorítani addig kapaszkodni fogsz.

Ám ha megerősödik a combod belső fele akkor sokkal könnyebben el fogod tudni engedni a nyereg kápát.

2011. márc. 31. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
A kezdenek midnig nyugodtan kell lenni, mert akkor enm zavarod össze a lovat azzal, hogy a száron egyensúlyozol, így az elején könnyebb, ha rátámaszkodsz.
2011. márc. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez egy hülyeség. Már voltam vagy 15 lovardánál, és sehol nem láttam ilyet, mégis kiválóan megtanultak lovagolni, szép üléssel (az ülést mindenhol keményen megkövetelték). Ez totálisan rossz ülést eredményez :/

Szóval a válasz: nem tudom, miért kell, értelmetlen. Az egyensúlyod pont, hogy megbontja. Az ülésed pont, hogy szétrendezi. Kapaszkodni pedig nem nagyon lehet így.

Ráadásul két egymással teljesen ellentétes utasítást ad az oktatód, ami eleve kizárja egymást, ezzel még nevetségessé is teszi magát... :/

2011. márc. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Eszter:) ***** válasza:

Sziaa.

Én is lovas vagyok.:D

azért is kell lkent tartani a kezed mert ha bármivan meg ugrik a ló vagy megijed mindig tartsd lent az a lényeg mert hogy ha nincs a helyén a szár a kezeddel eggyüt akkor kirántja ezt megszokja azt ugy ott hagy hogy csak na:D

2011. márc. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De nem úgy kell tartania, mint a szárat -.- Hanem a >lovon<. Ez nagy különbség...
2011. márc. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!