Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megkérhetem arra a ló tulajdon...

Megkérhetem arra a ló tulajdonosát, hogy mielőtt megveszem a lovát, rendezze a papírjait?

Figyelt kérdés
Tehát sütve, oltások, lóútlevél meg mi egymás.
2012. júl. 29. 14:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Adás-vételi nem árt, ha van na meg oltási könyv. A mi istállónkba addig nem jön új ló míg nincsenek meg legalább a kötelező oltásai + féreghajtás. Gondolom a legtöbb helyen ez így megy, de a saját lelki nyugalmad érdekében érdemes idővel az útlevelet is megcsináltatni, mert elvileg az oltásokat is abba kéne írni, meg amúgy is kötelező.
2012. júl. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Vagy idén év elejétől vagy tavaly év elejétől (nem tudom pontosan) kötelező minden fél évesnél idősebb lónak a lóútlevél. DE eddig még senkitől sem hallottam, hogy ellenőrizték volna. Nem is tudom kinek kéne ezt ellenőrizni. Ha fogják is ellenőrizni biztos nem nálad kezdik. Gondolom tenyésztőknél, lovardákban. Ha nincs semmije, akkor illene a gazdájának kicsit olcsóbban adnia és papír is kell róla, hogy a tiéd. Ha úgy gondolod, hogy azért mit adsz érte pénzt illene legalább besüttetnie akkor beszéld meg vele. A lóútlevéllel azért nem jársz jól, mert az átíratás többe kerül és szerintem bonyolultabb is, mintha magad kérnéd ki. Ha magadnak kéred ki, akkor kell a csikóbélyegzési lap fénymásolata, vérvétel, és a tulajdonosi jogot igazoló lap természetes személy esetén, amit le tudsz tölteni internetről és az igénylőlap szintén internetről.
2012. júl. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Milyen papírjai vannak egyáltalán? Fedeztetési jegy, vagy bármi? Mert papír nélkül csak nullásra sütik, azt még viszonylag egyszerű elintézni.

(Vagy keresel egy kupecet, ő meg olyan fajtájúra süti be neked amilyenre akarod, és keres hozzá papírt is. )

Állítólag most már ki lesz adva az állatorvosoknak, hogy nem láthatják el a lóútlevél nélküli lovakat.. Persze ezt is ki fogja ellenőrizni..

2012. júl. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!