Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen engedélyek kellenek...

Milyen engedélyek kellenek egy 'lovarda' létrehozásához?

Figyelt kérdés

Utolsó évem lesz lótartó és tenyésztőnek tanulva (szakiskolában) de úgy hallom hogy ez sajnos nem elég. :(

Szüleimmel szépen, lassan vidéken egy olyan helyet akarnánk létesíteni ahol központ a ló (lovaglás, túrák, télen lovas szán) de ezen kívül különféle programok kenyérsütés, túrókészítés stb stb (más állat is lenne)


Egy ilyen megépüléséhez milyen engedélyek kellenek, és mit kéne még tanolnom? :S ( a lovasoktató nem én akarnék lenni)


2012. júl. 29. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
jövőre a lovardavezetőnek lovastúravezetői kötelező lesz. azt, hogy a te sulid kiváltja-e nem tudom, a szövetségnél lehetne utánakérdezni sztem
2012. júl. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a törvény, hogy kötelező lesz a lovastúra vezetői az még a régebbi vagy már van újabb is? Mert 1-2 éve már szó volt ilyenről, de akkor azt hiszem módosítottak rajta, hiszen ha valaki lovastúra vezető az még nem jelenti azt, hogy oktató is. És ezen volt a felháborodás, hogy lovastúra vezető kötelező, de oktató nem, és nem is elég.
2012. júl. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lovastúra vezetői papír kell, ha van konyha, akkor ÁNTSZnek is kell valami tanúsítványa, hogy minden ok, számlaképesnek kell lenni (gondolom családi vállalkozás). Létezik olyan képzés, hogy falusi vendéglátó lehet arra is szükség van.
2012. júl. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmilyen papír nem kell,SAJNOS,ha van léd és 0 tudásod,már lehetsz "lovarda vezető".Azoknak ne kell semmi,mert felvesznek olyasvalakit akinek megvan a túravezetőije(amitől mindenki über lókiképzőnek hiszi magát)és zsír lesz minden. Ilyen lovarda,lepukkant tanya van dögivel, egymás sggébe ér a farkuk.Tudás nincs csak ugatás és belepofázás,meg lóláb varrás és lólábtörés és gombás nyak,csömörös csüddel,500 kilós belgákkal.


Én szívesen voksolnék az mellett,ha már az oktatókat lehúzzák,akkor azt is húzzák le ,aki ilyen létesítményt akar működtetni.

2012. dec. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!