Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csikószablánál mely finomabb...

Csikószablánál mely finomabb zablák vannak ill. mikor (milyen lovaknál, sport stb. ) használják őket?

Figyelt kérdés
2012. júl. 30. 21:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Még valami,a többszörösen tört finomabb?
2012. júl. 30. 21:43
 2/9 anonim ***** válasza:

Hmm ez egy jó kérdés.


Nézz körben a Horse Shope EwetCe-ben. Ott biztosan találsz valamit.

2012. júl. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elméletileg az elképzelhető legfinomabb zabla, a vastag, kétszer tört gumis, de ilyet nem is nagyon gyártanak. Egyszer-tört gumisat már könyebben kapsz. De a lényeg inkább, hogy vastag legyen, hiszen a húzó hatás úgy vág bele legkevésbé a ló szájába.

Egyszer egy dokumentumfilmben láttam bőrzablát is, elvileg az is puha lehet, ha jól megcsinálják.

Rtika, hogy ezeket használnák sportban. a zablánál a lényeg a kéz, akinek elég puha, annak egy sima csikózabla ellég, aki tépi a ló sáját, annak nincs zabla, ami ezen segítene. Gumis zablát általában a fémallergiás lovaknál hazsnálnak, vagyha valamilyen egyébb okból a ló szája érzékeny.

2012. júl. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kétszertört zabla annyival jobb, hogy ha mind a két kézzel húzod, akkor nem áll bele a ló szájpadlásába. Ha az egyszertörtet húzod meg akkor az összecsukódik és beleáll a szájpadlásba és összeszorítja az állkapcsot (diótörő-hatás). Ez durván hangozhat, de rengeteg ló egyszertört zablával megy. Elvileg erősen nem kell meghúzni mind a két szárat egyszerre, ez a lovason múlik, hogy tudja használni. A kétszertörtnek az a hátránya, hogy túl sok a mozgó rész rajta így nem olyan pontos mint az egyszertört zabla.
2012. júl. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én sima egyszertört réz vastag csikó zablát használok.

Igazából a zabla (nálam) csak azért van hogy meg tudjam erősíteni a segítségeket.

Szóval nem nagyon van jelentősége.. de ha akarom tudom használni úgy is mint a feszítőt.

De ez fordítva is igaz.

Kíváncsi voltam milyen is nagykantárral.. ismerősömnek díjlova van.. tudja hogy puha a kezem felajánlotta hogy próbáljam ki.. hát nagyon durva volt.. csak az ujjam mozdítottam. :)

2012. júl. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,mindenkinek ment a zöld kéz! :)

Kedves negyedik,kifejtenéd,miért volt durva,amikor a díjlovat lovagoltad? Kíváncsivá tettél!

2012. júl. 30. 22:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem durva volt hanem durván más érzés.. :D

Szóval kapta a ló a segítséget és éreztem hogy elég az ujjam mozdítani ahhoz hogy x parancsot (furdulás vagy akármi) teljesítsen a ló.. és a nagykantárt el sem tudom képzelni hogy milyen károkat és fájdalmat tud okozni ez a zabla egy kezdő/ kemény kezű lovas számába..

2012. júl. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*kezében.. XD
2012. júl. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Duplán tört, rézbetétes olív zabla. Szerintem ez a legpuhább zabla, nekünk ez vált be a leginkább. :)
2012. júl. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!