Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell csinálni ugrásnál?

Mit kell csinálni ugrásnál?

Figyelt kérdés

tudom hogy kikönnyítek de mégis hogyan 1.elöre dölök?

2.ráfekszek a ló nyakára?

3.A seggem a nyereg felett maradjon,vagy a nyeregkápa felett?

4.És a kezem ugyanott maradjon?

5.támaszkodhatok a ló nyakára,vagy foghatom a sörényét?

Bocsi a túl sok kérdésért


2012. aug. 2. 00:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Kedves második válaszoló!

Nem volt jobb dolgod, mint teleszó(a)rni a különböző kérdésekre adott válaszokat a hüvelygomba és a széklet részletes kitárgyalásával???

2012. aug. 2. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Megemeled kicsit a feneked, előredőlsz, de nem kell ráfeküdni a ló nyakára.

A kezeddel lazán követed a ló nyakának előremozgását, hogy ne akadályozd az ugrásban és ne tépj bele a szájába.

Ha bizonytalan vagy, fogj sörényt, de azért ne tépd ki csomókban..

2012. aug. 2. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nekem a lovam mindig dupla akkorát ugrik, mint az akadály, így a sörtényt is hozzáfogom a kantárhoz
2012. aug. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Aztán a leérkezésnél fontos, hogy maradj kikönnyítve mert ha visszaüt a nyereg akkor aranyosan nézel majd ki.
2012. aug. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A feneked maradjon az ülőrész fölött. Ha előre elmozdul akkor, a lábad hátra fog csúszni, és leérkezésnél belevágódsz a nyeregbe. A lábad mindig legyen a heveder mellett. A kezeddel kövesd a ló nyakát, hogy ki tudja nyújtani. Sokan csak a könyöküket tolják előre, a kézfejük pedig ottmarad a helyén. Ilyenkor az az érzésük, hogy adtak a lónak szárat pedig nem is. Leérkezéskor finoman ereszkedj vissza a nyeregbe, különben se neked se a lónak nem lesz kellemes.
2012. aug. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Edző nélkül SEHOGY!
2012. aug. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 csenge587 ***** válasza:
100%

Ha meg akarsz tanulni ugrani EDZŐ KELLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!

Nem lehet mindent a netről megtanulni?!

2012. aug. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mit kell belekötni nektek meg mindenbe?! (tisztelet a kivételnek) Ti honnan a francból akarjátok ki*arni, hogy edző nélkül akar ugrani?! Gondolatolvasók vagytok! :)
2012. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hát...én edző nélkül kezdtem el és nem is ment rosszul, de mivel rajtengedélyre akartam menni, ezért kellett edző segítsége
2012. aug. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2012-08-02 06:57 A világ legjobb lova a tied, gondolom irigylik is tőled sokan, hisz kevés az a ló amelyik az elvárt magásságnak a kétszeresét ugorja!Mekkora volt a legmagasabb, amit eddig ugrattál a lovaddal 40cm. Az, hogy túlugrik az egy dolog, de a kétszeres magassággal ne dobálozz, mert ez nem igaz! Még azt kérdezném, ha a sörényhez hozzáfogod a szárat, akkor, hogy tudsz ugrás közben szárat adni? Vagy ennyire rutinos kapaszkodó vagy , ennyire stabil az ülésed? Öriási lehet az ugrás tapasztalatod!! Ennyi hozzá nem értő véleménnyel már régen találkoztam. Ha van egy nagyon kevés felelőség érzeted magaddal szemben, az ugratás fortélyait nem ilyen dilettás vélemények alapján próbálod megtanulni, hanem keresel egy edzőt, aki lényesen nagyobb odafigyeléssel és szakmai hozzáértéssel megtanít az alapokra. A felelelőség vállalás itt csak annyi, hogy lepontoznak, de akkor is lepontoznak, ha a kérdezőnek nem az a véleménye, vagy a sok dilettáns felháborodik ha olyant hall, amiről korábban még csak nem is hallott.
2013. nov. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!