Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy szamarat meg lehet tanítan...

Egy szamarat meg lehet tanítani vágtára? Lehet rajta ugyanúgy "lovagolni", mint egy lovon?

Figyelt kérdés
Amúgy tudom, hogy nagyon k*csögök tudnak lenni a szamarak lovaglás terén :D
2012. aug. 2. 22:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Vagy inkább öszvér?
2012. aug. 2. 22:09
 2/14 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom nincs ebben, de az újságba még anno volt, hogy egy csaj ló híján a tehenet tanította meg ugrani. Szerintem annál még a szamár is jobb. Amúgy szoktak a szamáron is lovagolni.(Nem biztos??)
2012. aug. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Komoly?? :DD Egy tehenet????? :D
2012. aug. 2. 22:33
 4/14 x) ***** válasza:
100%

Azok a szép lovastáboros évek jutottak eszembe. :D Ha unatkoztunk kimentünk és versenyeztünk a szamarakkal. Bár vágtázni nem mindig akartak de azért volt bennük sebesség. Az is igaz hogy makacs állatok de ha eleget foglalkoznak velük akkor aranyosak. Egyébként a szamaraknak is alapvető jármódjuk a vágta, csak ritkán használják mert minek az...

A tehenes dologról én is hallottam, szivesen megnézném ahogy valaki egy tehénnel száguldozik a mezőn :D

2012. aug. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A szamár nem szokott vágtázni, leginkább kocogásra hasonlít, amikor gyorsabban megy! Más az ízületeinek a felépítése, mint a lovaknak!
2012. aug. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

én már interneten mindent láttam :) belovagolt zebrát és tehenet is :) linkeket tudok küldeni :)

ebben a linkben a Zebrát lovagolják westernesen http://www.youtube.com/watch?v=Ph8Vag9VxRU

és ebben a linkben pedig a Tehenet lovagolja a gazdája, SŐT még ugranak is http://www.youtube.com/watch?v=18UPCJdt08k

2012. aug. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Vágtázni még nem próbáltam, de egyszer poénból belovagoltam egy csacsit. Lépés, ügetés, patanyomfigurák, meg próbáltam mélyre lovagolni, de alkatából eredően ez nem igazán sikerült.

Szóval szerintem megpróbálhatod. :)

2012. aug. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Okéé köszönöm!! :))
2012. aug. 3. 11:48
 9/14 anonim válasza:
Én vágtáztam már szamáron!De csak azért mert hirtelen elkezdett fújni a szél és megijedt,majdnem le is estem!
2012. aug. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehet,persze, de a szamarak okosabbak mint a lovak. Amikor elfáradtak megállnak, nem mennek tovább semmi áron. Egy lovat haláláig lehet hajtani.
2012. aug. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!