Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kezdhetek el szőrén...

Hogy kezdhetek el szőrén lovagolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok nos azt szeretném most kérdezni hogy mit csináljak hogy lovagolhassak szőrén! Nem mehetek oda az oktatóhoz hogy de most így szeretnék, hol találok amúgy olyan helyet ahol szőrén lovagolhatok? Nem azzal kéne amúgy kezdeni a lovaglás oktatását? :)

Köszi!:)


2012. júl. 30. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen voltizshevederrel oktatnak, azután nyereggel futószáron, azután szabadon. :) Én lovastáborban ültem először szőrén. :)
2012. júl. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia én gyerekkorban kezdtem el a nyeregnélküli lovaglást.De ha te most akadsz igy lovagolni akkor jól tanulj meg nyereggel lovagolni, és olyan lovon gyakorolj amelyik teljesen megbizhato, és a későbbiekben ezen a lovon lovagolj nyeregnélkül.Azért hogy teljesen hozzád szokjon, akkor a legjobb a dolog ha van saját lovad.
2012. júl. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha szőrén szeretnél menni szabadon nem árt, ha biztos az ülésed, mert ott max a sörénybe tudsz kapaszkodni. Na meg ha elsőre kifogsz egy csontosabb félvért egy életre elmehet a kedved a szőrözéstől. Érdemes nyeregalátéttel futószáras hevederrel kipróbálni.
2012. júl. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan megmondhatod az oktatódnak, hogy szeretnéd kipróbálni a szőrén lovaglást is, nincs ezzel semmi baj, azért nem kell más helyre menned lovagolni. :) Legalább érezni fogja rajtad, hogy érdeklődő vagy és van tudásvágyad.
2012. júl. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsóval egyetértek. :) Ha rendes, úgyis megengedi, valószínűleg adni fog egy külön időpontot, és nem osztályba rak be szőrén, mert attól véged lenne. Elsőre egyébként elég fárasztónak fogod találni, 5 perc is elég lesz belőle, vagy az is lehet, hogy elsőre nem is mersz majd ügetni, csak lépni, még akkor is, ha nyeregben már haladó vagy. De ne aggódj, ez normális. :) Szőrén a legtöbb ember csak szórakozásból lovagol néha.
2012. júl. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egy pónin lovagoltam :D Olyan volt az ügetése, mintha varrógépen ülnél :DD Vágtába meg nem lehetett beugratni pálcával sem, mert bakolt.. :)
2012. júl. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!