Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért olyan nehéz egyesek...

Miért olyan nehéz egyesek szerint megtanulni lovagolni?

Figyelt kérdés

Nekem sajnos még nem volt lehetőségem lovagolni, de pl. apám (aki 44 éves) pár hete lóra ült úgy, hogy még életében nem tett ilyet és mindenféle vezető ember nélkül lovagolt. Persze, nem vágtatott, vagy ugratott, de segítség nélkül vezetgette a lovat.

De ez csak egy eset, több ilyet is ismerek, hogy nulla tapasztalattal minden gond nélkül "sétálgattak".


Akkor mit tanulnak ezen mások évekig?


2012. júl. 28. 14:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
amugyigen az naon furcsa én 1 év alatt tanultam meg lovagolni.de még nem ugrattam .de van 1 ismerősöm aki 5 nap alatt tanult meg felnött korában lovagolni.
2012. júl. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
5 nap alatt nem lehet megtanúlni lovagolni. esetleg fennmarad a lovon ellötyög rajta.
2012. júl. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy lusta iskolalovon lépésben fennmaradni a lovon, meg a szárat húzogatni... Azt nem nehéz. A lovaglás ennél egy kicsit azért másabb. (Különben is, lépésben szinte semmilyen izommunkára nincs szükség. És ha a ló eléggé hozzászokott a kezdő lovasokhoz, akkor rájön, hogy mit akar tőle a lovas.)
2012. júl. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy egy nyugodt, esetleg befásult lovon elzötyög a lovas, tudja irányítani az édeskevés. A lovaglás ennél jóval összetettebb. Ügetésben és vágtában már keményen dolgozol a lóval együtt, az ugratásról nem is beszélve. Csak nézz meg egyszer egy edzést.
2012. júl. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok múlik a lovon. Vannak lovak, akiken annyi ember tanult már meg lovagolni, annyira hozzászoktak mindenhez, hogy ha semmit nem csinálsz rajta, akkor is megy szépen körbe a pálya szélén, és lépésben szimpla szárrángatásra is elfordul akármerre. Csak hát ez még nem lovaglás. Ügetésben, vágtában is tudni kell irányítani a lovat.
2012. júl. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiába mondják, hogy lovagolni megtanulni egy élet is kevés. Más dolog lovagolni, a segítségeket korrekten és helyesen adni, és más cipeltetni magad. A lovaglás művészet, és teljes harmónia a lovaddal. Stabil ülésed kell, hogy legyen, nem szabad a szárba kapaszkodni, sem tépni vele a szó száját. Megvan, hogy milyen feladathoz milyen segítségeket kell adni a lónak. Ez mellett van még egy nagyon fontos dolog, mégpedig a kiképzési skála. Erre alapozzuk a lovaglást. A dolog nehézsége nem abból áll, hogy fenn maradj a lovon, hanem, hogy segítsd a lovat a lovaglásoddal. Ugyanis ahogy az ember lóra ül, az már nem természetes a lónak. Nem úgy mozog, mint amikor a szabadon, legelőn szokott, hanem a nyomásra beejtheti a hátát, megfeszül, és ezzel saját magának is árt. A lovas dolga segítenie a lovat, hogy megtalálja az egyensúlyt, támaszkodást, és ezzel ne okozzon neki kellemetlenséget a lovaglásával. Kb. ennyit tudtam hirtelen összehadarni
2012. júl. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 x) ***** válasza:
100%

Lovagolni én is megtanultam 1 hónap alatt nem erről van szó. Bárki képes arra hogy fönt maradjon és szépen sétálgasson egy nyugodt, befásult lóval. Viszont tökéletes, harmonikus, tiszteleten alapuló kapcsolatot kialakítani egy lóval sok évbe telik. Lovasember sírig tanul.

Ami viszont problémát jelent hogy a legtöbb mai lovardában úgy tanítják lovagolni az embereket hogy 2 évig mennek futószáron körbe-körbe hogy még véletlenül se kelljen rájuk sok figyelmet fordítani. Vagy berakják őket osztályba ahol meg elől megy egy tapasztalt lovas, a lovak mennek egymás után a lovasok meg semmit nem fejlődnek csak ellötyögnek a lovon. És így még szép hogy évekig "tanulnak" lovagolni.

2012. júl. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

Azt tanulják mások évekig, amit apukád sosem fog tudni (legalábbis egyelőre biztosan nem): LOVAGOLNI !


Apukád a lovon utazott, mi pedig lovagolni tanulunk. :) Ennyi a különbség.

2012. júl. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A hozzászólások nagy részét csak megerősíteni tudom részemről. Vannak bizonyos dolgok amit laikus szemmel nem lehet észrevenni. Elsétálgatni egy nyugodt lóval a hülye is tud, de üljön akkor fel egy olyan lóra , ami azzal szórakozik , hogy hirtelen bestoppol és hanyatt akarja vágni magát a lovas alatt. Hidd el , nyomna egy gyertyát a ló egyből nem sétálgatna. Ilyen esetekhez kell a lovastudás, nem ahhoz , hogy egy félholt lóval menjél, utazzál körbe-körbe.
2012. júl. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokan valóban azt hiszik, hogy egyszerű. Gyerekkoromban lovagoltam, sokszor meséltem róla a barátnőmnek. Ő sem érette mi ezen olyan nagy dolog. Aztán elhívtam lovagolni, az első 5 méteren lecsúszott a lóról, amikor még épp hogy elindultunk... El is ment a kedve egy darabig az egésztől.
2012. júl. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!