Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire számíthatok az első órán...

Mire számíthatok az első órán az edzővel, ha saját lovammal megyek?

Figyelt kérdés
Sose volt edzőm, vágtában tudok lovagolni, de eddig mindig mindenki leszarta a fejem, ha lovaglásról volt szó...A lovamat 3 jármódban el tudom lovagolni, holott nem vagyok jó lovas. Díjugratni szeretnék. 21 éves vagyok.
2012. aug. 3. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem felméri a te és a lovad tudását is.

Semmi komolyra ne számíts. Valószínűleg mentek majd mindhárom jármódban, patanyomfigurákat lovagoltat veled, ilyesmik. Megnézi, hogy mit tudtok, meg hogy hogyan.

Utána jönnek a kemény dolgok :D Nem az első edzésen :)

És sok sikert az ugratáshoz!

2012. aug. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen az lesz amit az első írt. A lényeg, hogy ne akarj többet mutatni mint amit tudsz. De ne is izgulj, mert akkor még azt se tudod megmutatni mit tudsz.
2012. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 x) ***** válasza:
Pontosan, ne izgulj azon hogy nem tudsz eleget, arra van az edző hogy megtanítsa. :)
2012. aug. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ne izgulj! :) az lesz, amit az első mondott. előtte gondold végig a patanyomi figurákat, figyelj a jármód váltásokra, figyelj, hogy jó lábra ugrasd be!

ja és tapasztalatból: ne vágj olyan fejet, mint akit kínoznak! :D

2012. aug. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és ne a lovat okoljam, ha valami nem jön össze
2012. aug. 4. 13:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem felmér titeket, mit tudtok produkálni. + jármódban kell lovagolnod, meg patanyomfigurákat. Ez alapján felállít egy edzés tervet, hogy miket kell a későbbiekben kigyakorolni, hogy ugrathass.
2012. aug. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igazából a lovam saját idomítás, és csak attól félek, hogy ha én kissé idegesebb leszek, a jelzést sem fogja úgy fogni, mondjuk vágtabeugratásnál és nem jön össze elsőre
2012. aug. 4. 15:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem jön össze elsőre, akkor újra csinálod, és másodikra sikerülni fog. :)

Ne aggódj! Nem sikerülhet minden elsőre, úgyhogy csak újra próbálod, és akkor már menni fog. Sok sikert!

2012. aug. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem is az lesz amit az első mondott. Az a lényeg, hogy ne izgulj, nagyon nem ronthatod, el arra van az egyző, hogy elmondja a hibákat, segítsen kijavítani!
2012. aug. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, hogy ha "eddig mindig mindenki leszarta a fejem" Ennek, azért csak van valami oka? Ne háborodj fel, ha az edződnek számtalan mondani és javítanivalója lesz a lovaglásodon. Ha eddig egyedül lovacskáztál boztos vagyok abba, hogy van számtalan rossz beidegződés, amit az edzőnek a továbbhaladás érdekében ki kell verni belőled. Azért a három járómód lovaglása még nagyon kevés a díjugratáshoz, de a mindenféle lovassporthoz is talán a távlovaglás nem igényel komolyabb lovastudást.
2013. nov. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!