Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem sokára szeretnék venni...

Nem sokára szeretnék venni egy saját autót (első) Kötelezők stb hogyan vannak?

Figyelt kérdés
21 vagyok és a szüleimnek soha sem volt autója így annyit tudok, hogy a biztosítás meg ez-az nagyon drága lesz. Leírná valaki, hogy ez hogyan működik és mennyire drága? köszii :)
2012. jún. 18. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:

a biztosítás rengeteg mindenen múlik

lakhely: vidéki falu/kisváros olcsóbb mint egy nagyváros mivel ott ritkább a baleset

életkor: minél fiatalabb vagy annál drágább

nem: nőknek kicsit olcsóbb

az autó: nem mind1 h egy 800cm3-es matiz vagy egy 3 literes BMW. értelemszerűen minél kisebb,gyengébb autó annál olcsóbb a biztosítás.

interneten is meg tudod kötni, vannak olyan oldalak ahol beütsz minden adatot és az kiadja a legolcsóbbakat.

2012. jún. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kell rá kötelező, át kell íratni, teljesítményadót kell fizetni.


[link]


Biztosítást itt tudod kiszámolni.


[link]


Átírási illetéket itt.


[link]


Teljesítményadót itt.


Ha műszakiztatni is kell akkor az 16200ft egyelőre, de valószínűleg emelkedni fog.


Emellett gondolom használtat veszel, ilyenkor illik az időintervallumos alkatrészeket cserélni (olaj+szűrő, légszűrő, állapotfüggően vezérműszíj, féktárcsák és betétek).

2012. jún. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
húú köszönöm :) Nő vagyok. Az olajcsere és a szerelés ha esetleg valami gubanc lesz később a barátom csinálja majd meg :) Győri vagyok. Mindenképp Volkswagent szeretnék 300.000Ft-ig, de picit később majd. Most informálodok, hogy mit, hogyan :)
2012. jún. 18. 10:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én most csinálom a jogsit, de kocsit vettem már, igaz még nem használhatom :( Eddigi költségeim: vételár 200e, eredetvizsga 19e, vagyonszerzési illeték 50200ft, forgalmi, törzskönyv 12e, biztosítás 3 hónapra 9500ft, + baleseti bizt 3e, + fedezetlenségi idő, mert 2 héttel később jelentettem be, 4e. Vannak apróságok, amit én magam csinálgatok rajta, mert ennyiért tökéletes autót nem kapsz, ha mázlid van akkor még 10 évet elketyeg:) Ha meg tudod oldani, legyen valamelyik a szülőd az üzemben tartó, mert 23 éves kor alatt valami brutális a kötelező /min havi 10e/. Remélem, h tudtam segíteni :) 35/F
2012. jún. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az a havi 10 ezer még szerintem kevés is. nekem negyedévre dobott ki a gép 50 e Ft-t ha az én nevemen lenne.

19\f

2012. jún. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
húú köszi az infókat :) amiket irtál utolsó előtti annak nagy része egyszeri össze, szóval csak egyszer kell kifizetni a kötelező van negyed évente a műszaki 2 évente igaz? Remélem jól tudom:)
2012. jún. 18. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!