Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szamár belovaglása? Hogyan?

Szamár belovaglása? Hogyan?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy kell belovagolni, mint egy lovat? Kb. Mennyi időbe tellne? Mik kellenének hozzá? (úgy értem futószár, futószárazó ostor, kantár, nyereg, nyeregalátet, heveder, kikötőszár?) Amúgy nem én akarom belovagolni :D
2012. aug. 4. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
én nem lovagoltam be, mivel nagy teherbírású, ezért felültem rá, egy bot végére kötöttem egy répát és lehetett menni xd
2012. aug. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
A súlyhoz nyilvánvalóan ugyanúgy hozzá kell szoktatni, mint a lovat. A zablát, nyerget is jó ha szokja, de olyan részletességgel szerintem felesleges idomítani, mint egy lovat. A kikötőszár minek? Szerintem szamárra felesleges. A lovak belovaglásánál/idomításánál minél jobban arra törekszik a lovasok nagy része , hogy minél jobb mozgás minőséget, átengedősséget , fizikai aktivitást neveljenek a lóba. Egy szamárnál ezek feleslegesek, elég ha megtűr a hátán és biztonságosan lehet munkát végezni vele. Legalábbis én így gondolom.
2012. aug. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most komolyan? XD De most tényleg! Úgy értem, hogy nem kezd bakolni, meg ágaskodni? Vagy simán rá lehet "pattanni"? Szóval az a helyzet, hogy van a rokonoméknál, akikkel nagyon jóban vagyunk egy egész farm, de ló nincs, csak egy db szamár. Szóval nagyon nyugis. Szerinted ráülhetnék? Esetleg gerincvédővel, meg kobakkal? Amúgy meg rohadtul nem érdekel, ha leesek. :DD Majd visszaülök :D (persze azért ne törjön el semmim, már estem amúgy lóról :) ) Amúgy van nyergem is, hevederem, kantáram, kikötőszáram. A nyereg új, szóval nagyon szeretném kipróbálni :D (vagyis hasznâlt) Ja meg nyeregalátétem is van.
2012. aug. 4. 19:53
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja nem neked írtam hanem az elsőnek :D De szerinted felülhetek rá csak úgy? Amúgy nem is biztos, hogy nincs belovagolva :D
2012. aug. 4. 19:54
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Nekem van szamaram. Nem kell belovagolni, csak hozzá legyen szoktatva a súlyhoz. Még zablát sem használtam, csak sima kötőféket dobtam át rajta, gyeplővel, és ment. Ha nagyon megrúgod az oldalát, kicsit üget is, de én lépésben használom. Nem nagy kaland, kicsit dobál is, de el lehet vele jutni bárhova
2012. aug. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
első vagyok, én szőrén ülöm meg, egy kötőfékkel, ráadásul ügetésben is
2012. aug. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az tök jó :D És én hogyan szoktassam hozzá a súlyhoz? Ja amúgy ez egy olyan szamár, hogy minden nap húzza a szekeret, vagy a hátára pakolnak nehéz csomagokat. Ha ráülnék simán csak a hátâra, ledobna? Amúgy megpróbálhatnám vágtába elindítani? (Amúgy nyugi, lovagolok, nem 8 éves pónizós kislány vagyok :D )
2012. aug. 5. 09:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Én gyakran szoktam szamárral vágtázni! Nem a legbiztonságosabb :D nem valami egyenletesen vágtázik és így nagyon döcögős a fennmaradás!
2012. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jaa értem :DD Most nem jöhet szóba, mivel kiment a térdem, így lovagolni sem tudok ..:|
2012. nov. 7. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!