Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek fríz, arab telivér...

Szerintetek fríz, arab telivér vagy akhal tekini?

Figyelt kérdés

Nem tudom melyiket vegyek.

Elsősorban lovaglásra szeretném használni

Udvaron szabadon lenne kb heti 3-4szer lovagolnék

Nyugodt természetű kellene mivel gyerekek is lovagolnának rajta

Mennyiért tudnék venni egy csődört?

Minél olcsóbb kellene


2012. aug. 5. 12:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%
Hát figyelj.Szerintem arab telivért semmiképp sem ha gyerekek lovagolnak rajta.Az arab telivért általában galoppversenyeken szokták használni,akárcsak az angol telivért.A frizről én azt gondolom,hogy nem nagyon való hobbilónak,mert őket általában dijlovaglásokon látni.Szerintem az akhal tekini lenne az ideális,nyugodt,engedelmes fajta.Tudni kell róla,hogy állandóan figyeli gazdáját.Eltűri és szerintem jól kijön gyerekekkel is.Az árát nem tudom,ahány tenyésztő annyi ár.De mindenképpen leinformálható helyről vegyél.Legyen a ló egészséges kivül-belül.Legyen hozzászoktatva hogy lovagolnak rajta.Vizsgáld meg a patáit.De szerintem lovat vásárolni jobb ha egy hozzáértő személlyel,mondjuk tapasztalt lótulajdonossal,esetleg állatorvossal menj.Nem tudom mennyi pénzt tudnál rászánni,de egyben biztos vagyok,ha a ló nagyon nagyon olcsó,akkor az a dolog bizony sántit.Egy szép,egészséges,belovagolt ló nem valami olcsó.Remélem segitettem,ha van még kérdésed irj privátot.
2012. aug. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha már úgy kezded, hogy minnél olcsóbb kéne akkor mondj le ezekről a fajtákról. Arab telivért fél millói fölött találsz. Ismerősöm 850.000-ért árulja az övét. Fríz lovat meg milliókért kapsz. Az Arab amúgy is egy pörgős, menős fajta. Inkább vegyél egy Sodrottat vagy egy jó kis félvért. Azokon a gyerekek is eltudnának lovagolni. És 250.000-300.000 körül már lehet jó hobby lovat kapni.

Csődört meg nem ajánlok. Főleg ha a közelbe van kanca. Inkább kancát vagy heréltet vegyél!

2012. aug. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%

Frízt nem ajánlom, mert rohadt kényes fajta. ( és millióknál kezdődik...)

Arab: Ő s egy nagyon menős fajta, így őt sem nagyon.

Akhal: Talán ő a legjobb a felsoroltak közül, ( egymilla) de ha első ló lesz gyerekeknek, kezdőknek szerintem az előző válaszolóval értek egyet, vegyetek egy mondjuk Magyar félvért, vagy sodrottat. ( az még hasonlíthat is a frízre. )

2012. aug. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
"Remek" ízlésed van, az első kocsihúzásra van tenyésztve, kvázi hidegvérű, ami hátaslóként kényelmetlen, a másik kettő meg gyakorlatilag harciló. Egyik se való gyerek alá.
2012. aug. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat találam egy akhalt 200k ért

sztem meg is veszem...



Amúgy szüleimnek arab csődörük volt és az udvaron szabadon tartották gyerekek közt...át lehetett bújni a hasa alatt

csak már megdöglött ezért is veszek egy másik lovat


1milliót szántam volna rá maximum

2012. aug. 5. 17:49
 6/16 A kérdező kommentje:
Ja és köszi a válaszokat
2012. aug. 5. 17:50
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Nagy ellentmondások vannak a kérdésedben. Vegyük szép sorjára. Minél olcsóbb kellenne? A fríz és az akhal tekini elképesztően drágák, "olcsón" pályáról selejtezett, szétb*szott lábú telivért tudsz venni, de azt életveszélyes berakni egy gyerek alá, azok nem csak testileg, de lelkileg is sérültek.


Udvaron lenne? Egy lónak nem elég egy udvar, neki nagy legelő kell, szélvédett beállóval, folyamatos vízellátással, árnyékos területtel! Udvar??!!...


Ha nyugodt természetűt keresel, akkor NE fajtát keress, hanem LOVAT.


Csődör? Előbb azt írtad, hogy kisgyerek is lovagolna rajta. Egy gyereket komolyan fel akarsz ültetni egy csődörre? Szép...


Összeségében: Szerintem SEMMILYEN lovat se vegyél.

2012. aug. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Akhal teke 200-ért? :D Ez nekem nagyon gyanús, belinkelnéd?
2012. aug. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem abba a 200.000 Akhal Tekinibe annyi lehet az Akhal vérvonal, hogy szinte semmi :D
2012. aug. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%
A fríz még mindig melegvérű és kocsihúzás mellett alkalmas hátas lónak is.
2012. aug. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!