Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek fríz, arab telivér...

Szerintetek fríz, arab telivér vagy akhal tekini?

Figyelt kérdés

Nem tudom melyiket vegyek.

Elsősorban lovaglásra szeretném használni

Udvaron szabadon lenne kb heti 3-4szer lovagolnék

Nyugodt természetű kellene mivel gyerekek is lovagolnának rajta

Mennyiért tudnék venni egy csődört?

Minél olcsóbb kellene


2012. aug. 5. 12:45
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Az udvar egy kis 100négyzetméteres valami...1578négyzetméter

Igen csődört...ezek szerint sokan nem láttak már olyan lovat ami csődör és a tökét lehet fogdosni...

Papírjai nincsenek és lehet hogy nem is tisztán akhal de nem nagyon látok különbséget egy tiszta akhal és azon ló között


Egy nyugodt csődörre fel lehet ültetni gyerekeket...

Sőt én szinte csak csődörön ültem kiskoromba is....

2012. aug. 5. 21:14
 12/16 A kérdező kommentje:
És annak a lónakannyi bajavan hogy a lábán látszik egy vágás nyom de nem sántít
2012. aug. 5. 21:15
 13/16 anonim ***** válasza:
89%
Edzőm fedezőménen tanít gyerekeket lovagolni. Én úgy szoktam vele ugratni, hogy volt már olyan, hogy ott várta a fedezőpalánknál a kanca. És látta is a csődör. Most lovagolok egy 3 éves csődört. Múltkor nyergelésnél hozták be a kancát. Annyit csinált, hogy felemelte a fejét megnézni mi történik. Csak úgy ahogy egy herélt is csinált volna. Úgyhogy csődör is lehet normális.
2012. aug. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
94%

Természetesen vannak nyugodtabb csődörök, de azt ki kell fogni, és akkor nagyon körültekintően választani.


Viszont az akhal tekének azzal a vágással a lábán nagyon vigyáznék... Lehet, hogy azért nem sántít, mert nem terhelik neki, vagy ki tudja... Ha pedig munkára fogod, kiszámíthatatlan, hogy mi lesz. Legvégső esetben is minimum nézesd meg egy állatorvossal a megvétel előtt, de jobb lenne egészséges lovat venni. :)

2012. aug. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező!

Én az Akhalt abszolút nem ajánlom! Ismerősömnek van négy éves,csődör tisztavérű Akhalja,de néha még a profiknak (versenyző/versenyzett ill. lovászok) is okoz fejtörést!

Az arab pörgős,ha választani kell akkor fríz.

De ne vegyél csődört,ha gyerekeket szeretnél rajta lovagoltatni!

(Persze tudom,hogy vannak kivételek,de ez a standard)

2012. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Woody H. válasza:
100%
Szerintem a fríz ! nagyon kényelmes rajta lovagolni és a gyerekekkel is jól kijön
2012. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!