Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Arab telivér mének temperament...

Arab telivér mének temperamentuma?

Figyelt kérdés
2012. márc. 16. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk volt egy tisztavérű arab telivér mén pár hónapig. Nagyon intelligens volt, imádta, hogy a közép pontban van, kezelhető is volt. Viszont menni kellett vele, nagyon sokat, heti 4-5 terep a hosszabb fajtából, volt, hogy egy hetet állt, akkor aztán küzdeni kellett vele, mert ment mint a távirat. Nem egyszerű történet volt elfárasztani.


Szóval roppant okosak, szeretik az embereket (igaz ez nevelés kérdése is, de átlagban szeretnek középpontban lenni), és rengeteget kell vele dolgozni, járatni.

2012. márc. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lófüggő, viszont alapvetően a mének és az arabok elég temperamentumosak. Összerakva meg méginkább, de tényleg lófüggő, szóval lehet, hogy egy idegbeteg sodrottat, és egy birka arab mént fogsz ki...:)
2012. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát olyan, hogy fúúú... meg ííí...... xD Robbannak, ha elmegy mellettük egy kanca hangosan nyerítenek meg hörögnek, dobognak, tekergetik magukat, olyankor kezelhetetlenek.

De persze meg lehet őket szelídíteni de a vér kötelez!

2012. márc. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
az arab telivér már kancában is nagyon heves vérmérsékletű .ménben meg főleg. nagyon makacsok de ha jó kezekben vannak akkor nagyon engedelmesek.
2012. máj. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk vannak arab lovaink. A kancán szoktam lovagolni, és az a tapasztalatom, hogy ha erős kézben tartjuk, akkor nincs vele baj. Ő például versenyló volt, de az arabokhoz képest eléggé nyugodt, ám mihelyt érzi, hogy nem irányítják alaposan, átveszi a vezetést, és ilyenkor kezelhetetlen, de nagyon szeretem
2012. júl. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem arab telivér kancám van, fénykorában versenyló volt, mostanra idős lett és lenyugodott, lett egy mén csikója. Elég temperamentumos, pedig csak 1 és fél éves. Szerencsére a születése napjától velünk volt, ezért elég kezes lett, nagyon szerethető, bújós. Ha nem így nevelkedett volna fel, biztos temperamentumosabb, erőszakosabb lenne, pedig már most is erőszakosabb, mint a többi más fajtájú csikó.


Ha nem vagy kezdő, és van tapasztalatod a lovaknál, főleg az araboknál, akkor ajánlom, első lónak csak akkor, ha rátermett vagy a feladatra, és van egyfajta fizikumod is!

Remélem segítettem!

2013. jan. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!