Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tereplovaglással kapcsolatban...

Csenge587 kérdése:

Tereplovaglással kapcsolatban lehetne egy kérdésem?

Figyelt kérdés

Bakolással kapcsolatban kérdeznék...

Miért teszi a ló?

Ha már kibakol mit lehet tenni???


Bármit tudtok nyugadtan írjátok meg!!!!


A válaszokat előre köszönöm!:)



2012. aug. 5. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én lovam sosem bakol terepen, csak örömében szokott, ha egy hosszú tél után tavasszal kiviszem terepre

A bakolásnál vagy kiülöd, ehhez kell tehetség vagy leesel, de a legjobb, hogy amikor le akarja rakni a fejét, vagyis látod, hogy bakolni akar, akkor megakadályozod a kezdetek kezdetén.

2012. aug. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Terepen jó kedvből szoktak bakolni, egyáltalán nem kell nagy ügyesség a kiüléséhez, simán ki lehet. :) És szerintem nem kell megakadályozni, had tombolja ki magát, örülj, hogy jó kedve van és szívesen megy :D
2012. aug. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Több okból is bakolhat. Ilyenkor egy a lényeg, nem szabad fogni kézzel , hanem a hiedelmekkel ellentétben előre kell lovagolni, mert ha van lendület nem tudja lehúzni a fejét és nem tud kiakasztani sem.
2012. aug. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
Én beleszoktam rúgni és felrántani az egyik szárat. Az enyém jókedvéből szokott terepen. Semmiképp se hagyd, hogy csak úgy bakolásszon, mert jókedve van. Csinálja a karámba amikor nem ülnek rajta, de lovas alatt szigorúan tilos.
2012. aug. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

öröm, fájdalom stb. sok oka lehet

kiülni

2012. aug. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem egyszer mondták hogy adj szárat, aztán ugrott egy 4 talapast kapásból, és már lent is voltam akkoriban ennyitől, a szárat fogd azért, mert balesetveszélyes, ha engeded, az előrelovaglással egyetétek :) ezen kívül hátul a váll tolod derékkal. a legjobb a megelőzés, de akkor sincs baj, ha nem tudod megelőzni. némelyik lónak kell a tombolás és utána lenyugszanak, van aki viszont csak tovább folytatja és még rosszabb lesz mint volt, ha nem próbálod megelőzni, vagy valamilyen fokig büntetni érte (nem azt mondtam hogy jól elverni, de meg kell torolni, hogy érezze, ez nem jó, mással is lehet a jókedvet kifejezni)
2012. aug. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!