Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan hozzam kondiba újra?

Hogyan hozzam kondiba újra?

Figyelt kérdés
1 hónappal ezelőtt futószáraztam a kancámat és bevágta a lábát. Az állatorvos azt mondta ha mindennap bekenem neki betadinnal és kötözöm akkor 2 hét egy hónap múlva begyógyul, be is gyógyult majdnem,még ott a helye,de már nem gennyezik neki a seb. De eddig (1 hónapig) nem tudtam még megsétáltatni se és most nagyon bolond. Szegény nem csodálom hogy egy hónapig csak a bokszában volt, és most kihoztuk és bolondozik. Nem tudom hogyan kéne "jól" csinálni az újralovaglását. Mint egy vad ló úgy csinál, még bakol is. Adjatok valami tanácsot, már keresem a megfelelő szakértőt hozzá, eddig sikertelenül.
2012. aug. 8. 16:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Legelső teendők közé sorolnám a lemozgatását,mert amíg tele az agya úgysem tudsz vele semmit kezdeni. A lemozgatás történhet körkarámban, futószáron,zárt fedeles lovardában .Ha már agyilag készen áll és kiengedte a fáradt gőzt ,akkor utána futószáron érdemes elkezdeni vele a munkát,majd felülni rá és napról-napra többet kérni tőle. Először nem kell túlterhelni, elég ha hosszú száron elkóricál és alap dolgokat megcsinál. Arra úgyis ráérzel mikor áll készen a 100%-s teljesítményre és akkor már mehet minden ugyanúgy,mint régen. Nagyon fontos , hogy sérülésből frissen kihozott lovat ne terheljünk túl, itt a hangsúly a fokozatosságon van. És tényleg elsőnek legyen megfelelően lemozgatva.
2012. aug. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!