Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a patracról,...

Mi a véleményetek a patracról, ill. a váz nélküli nyeregről?

Figyelt kérdés
Amíg nem találok megfelelő nyerget a lovamnak érdemes beruházni rá? Neki kényelmesebb lenne mint, ha szőrén ülném? Másodsorban nekem is kényelmes lenne-e avagy sem? Előre is köszi a válaszokat!

2012. aug. 10. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Nehezebb ülni rajta mint szőrén, mert nincs hevederszíja, így pluszban egyensúlyoznod is kell
2012. aug. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A patracnak van hevederszíja, még kengyele is( lehet nem mindegyiknek). A patraccal neked mindenképpen kényelmesebb, talán még a lónak is mert az ütődéseket felfogja valamennyire. De patraccal ugyanúgy a gerincét fogod terhelni. A váz nélküli nyereg pedig "rendes" nyereg csak nincs váza. Szerintem az még drágább mint a hagyományos nyergek. Nem tudom a patrac mennyibe kerül, de felszerelt nyerget lehet venni 30 ezerért, csak jól kell megválasztani.
2012. aug. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A hagyományos patracnak nincs hevederszíja, mert régen nem mindig volt idő nyergelni, hanem egyszerűen rárakták a lóra, és mentek
2012. aug. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Érdemben a kérdésemre még nem kaptam választ. Váz nélküli nyerget láttam már E-bayen 10en párezer forintért. Addig még nem találok megfelelő nyerget szerintetek megérné megvenni? A mérete mind1 azonkívül, hogy pónira vagy nagylóra való? Nem fogja törni?
2012. aug. 10. 11:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Kaptál rá választ, nem javasoljuk. Nem helyettesíti a nyerget, ugyanúgy nyomod a ló hátát. Ennyi erővel egy szivacsot is rakhatsz magad alá.
2012. aug. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a váz nélküli nyereg jobb, mint a szőrén, de nem olyan, mint egy rendes nyereg. a váznak ugyanis többek közt az a funkciója, hogy a sújt eloszlassa a ló hátán. egy váz nélküli nyeregben ugyanúgy a feneked alatt terheled csak a lovat, ott is fog megizzadni. az e-bayes műszálas olcsó váznélkülit szintén nem ajánlanám, mert azon kívül, hogy szép színekben van, csak hátránya van. ami nem bőr, azt nem lehet javítani, tömni, továbbá azokhoz spéci heveder kell, amit nem lehet kapni itthon mindenféle méretben. inkább egy olcsó vén vázas nyerget ajánlanék én is, 20.000-ért már lehet kapni, olyat vennék, aminek ép a váza, a felrántók és a tömés. az, hogy ütött-kopott, repedezett a bőr, az jelen esetben nem számít szerintem.


patracnak nagyon sok mindent hívnak, így nem tudom te melyikre gondolsz. a valódi csikós patrachoz nincsen heveder, de lovas áruházakban árulnak olyat, ami kb olyan, mint egy izzasztó kengyellel és hevederrel. itt ugyanaz a gond, hogy a súlyodat nem oszlatja el, továbbá ezeken át is megy az izzadtság. létezik még ilyen westernes patrac, de ott is ez a gond. de bármelyiket is választod, neked biztos kényelmesebb lesz, mint szőrén, viszont a lónak egyik se közelíti meg a nyerget. én egy partac árából mindenképpen egy olcsó nyerget vennék inkább, még ha csak ideiglenes megoldásként is.

2012. aug. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én most vettem az e-bayről olyan nyerget nagyon tuti,olyan mintha fotelben ülnék :)tuti veszek még más színeket :)
2012. aug. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2012. aug. 11. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!