Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Édeklődnék az Ausztrál nyeregr...

Édeklődnék az Ausztrál nyeregről. Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék pár év múlva venni egy fjordot. Megvan bennem a kép, ahogyan ausztrál nyeregből, SibuGranadas kantárral - később pedig Sibus kötőfékkel és nyakszíjjal lovagolom. Vennénk mellé egy shetlandit akit ha minden igaz nyeregből kivinném néha a karámból "kirándulni", ezért is kell a nyeregszarv is.


Mi a véleményetek egy ausztrál nyeregeről? Terepre járnék hobbi szinten, de akár hosszabb túrákra is.


Kérdés:

- Az ausztrál nyeregben csak "meg kell ülni a lovat"? Én eddig angol stílusban lovagoltam, de ez inkább wesco nyereg szerű... Nagy hiba lenne ilyet venni?

- Miféle nyeregalátét kell hozzá?


2012. máj. 5. 16:30
 1/9 x) ***** válasza:
100%

Ohhh... a legkényelmesebb a világon. Én nagyon szeretem.

Egyébként igen, a legjobban egy western nyeregre hasonlít és ülni is hasonlóan kell benne. Lehet könnyítgetni is, csak nem olyan kényelmes. Inkább tanügetni célszerű.

A nyeregalátétről sajnos nem sokat tudok mert a nyereggel együtt vettem egy idős bácsitól.

2012. máj. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Igencsak hasznos válasz egy olyan, ami tapasztalaton alapul. :D Jáááááj, majd még azért az árával meg kell békélnem.
2012. máj. 5. 17:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt már angol, western, ausztrál és váz nélküli túranyergem is... Az ausztrál a westernhez hasonlít, de strapabírásában és kényelmében szerintem nem közelíti meg. Egy jó western nyereg örök darab, és használtan is érdemes venni, mert a minőségi darabok elnyűhetetlenek. :)
2012. máj. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én egyszer próbáltam, lehet h nem volt jófajta, de nekem nagyon kényelmetlen volt. Mielőtt veszel egyet, azért érdemes kipróbálni!

láttam már western nyeregalátéttel, de van direkt ausztrálhoz is, pont sibu árul egy olyat :)

2012. máj. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sibunak most van eladó ausztrál nyerge :)

Amúgy nagyon kényelmes és szinte lehetetlen belőle kiesni, hosszú túrákhoz is nagyon jó. Az angol és a wesco nyereg ötvözete.

2012. máj. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
iszonyatosan kényelmes, és nem lehet belőle kiesni :) én csak alnánlani tudom :)
2012. máj. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :D

Tudom hogy van neki, de én láttam szép fekete, díszítettet, olyasmin gondolkozom. :D

2012. máj. 6. 19:56
 8/9 Kinga20x válasza:
Én úgy gondolom abba külön meg kell tanulni lovagolni, számomra kényelmetlen. :) az angol meg a wesco nyereg után elég fura :)
2012. jún. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Köszönöm szépen a lelkes szavakat a felszereléseimröl, nagyon jól esik <3 igyekszem elhalmozni titeket minél több szépséggel!! idénre is millió tervem van, remélem többet is megtudok alkotni.


az ausztrál nyereg jó, a legjobb, nekem lekellett nyudjisaznom a lovamat (lába nem 100%-os, igy inkább meghosszabbitom az életét) de én minden lovasiskolába ebbe turáztatnék, a legeslegbiztonságosabb nyereg, kár h nincs kisebb méret, pónikra.

2013. jan. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!