Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elvihetjük magunkkal a csikót...

Elvihetjük magunkkal a csikót kirándulni?

Figyelt kérdés
Egy 6 hónapos csikóról lenne szó. 22 km kell mennünk, és azt mondja az ismerősöm hogy nem bírná ki az utat, leadjuk arra a 6 napra valaki másnak. De szeretném ha velem jönne :(

2012. aug. 10. 12:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én egy két hete mentem 80 kilométert két 1 éves csikóval és két felnőtt lóval. Nem volt más választás, muszály volt velem jönniük. Igaz én lovaskocsival mentem, a két nagy húzta, a két csikó a kocsi két oldalához kikötve haladt. Nem volt gond, oda 40 km volt az út, szépen lassan járásban mentünk, semmi ügetés. Az út bő két óra volt, de nem bántam. Amikor odaértünk 9.00-18.00-ig árnyékban pihent a fogat, én a dolgomat végeztem. Visszafelé is komótosan baktattunk. Bár ez sík terep volt,bituminon, szóval terepen más tészta. Ajánlatos valamelyik nyugodt lóhoz fogatni, az diktálja majd a tempót.
2012. aug. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Azt hiszem mi is lovaskocsival megyünk, mert kell vinni enni a lovaknak. És hát hogyan máshogy 7-8 lóval :)

Én lóháton megyek. A csikó a pajtában összeszokott a felnőtt pónikancával, mellette tudna jönni HA vihetem.

2012. aug. 10. 14:23
 13/15 anonim ***** válasza:

Figyi ki vezeti a túrát? A többi lovast is meg kéne erről kérdezni, hogy őket nem-e akadályozná. Nem csak 1 lóval kell összeszokottnak lenni, hanem másik 6-al is.

Egy féléves csikó meg igen csak nagy figyelmet érdemel, hiszen olyan, mint egy kisgyerek, bohóckodik, így vezetéklóként nem megoldható a túra, az hogy szabadon bóklásszon meg akkor képzelhető el, ha az anyja mellett van, így viszont össze-vissza csalingázik.


Nem a táv hosszával van a gond, mert lesétálja, hanem a maradék 6 nappal, pl napközben mit csinálsz vele? Kikötöd? Kicsapod legelni, ha összebalhézik a többivel? Ráadásul amúgyis egy másik ló is a "fennhatóságod" alatt lesz, 2vel meg nehezebb.


Inkább hagyd otthon erre az egy hétre, jó lesz neki egy legelőn, reggel-este legyen aki megetesse, meg legyen ki gondoskodik neki friss vízről és ő tökéletesen el van. Te is nyugodtan fogsz aludni, hogy tudod, hogy jó helyen, biztonságban van.


Hidd el egy ilyen túrán elég az embernek a saját lováról gondoskodnia, nem ám még egy kiscsikóról is. Mondom, engem egy ilyen túrán kifejezetten zavarna egy ilyen "anyátlan" kis jószág, mert nem csak a gazdájának kell rá figyelnie, hanem a többi lovasnak is.

Az megint más lenne, ha ott lenne az anyja is, mert akkor általában az bevédi a többi lótól, a csikó meg nem kolbálszolna el mindenfelé, hanem ott maradna az anyja mellett.

2012. aug. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Ez nem túrázgatás. Nem lesznek idegen emberek, csak én ülök lóháton senki más. Ahol tartom a kiscsikót bértartásban, velük megyek. Akin én lovagolni fogok, nem az én lovam, nekem nem kell külön egy lóról gondoskodnom, eredetileg csak a csikómról kéne. Ráadásul nem otthon lesz a csikó, hanem valami gátőrnél, a franc tudja ki az és hogy ért-e a lovakhoz. Aggódnék érte.

Mind egy...majd lesz valami...

2012. aug. 10. 21:07
 15/15 A kérdező kommentje:
Beszéltem velük, velünk jön a csikóm! :)
2012. aug. 12. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!