Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez normális, vagy...

Szerintetek ez normális, vagy csak én reagálom túl? (vágóhíd)

Figyelt kérdés
Van egy lány.. 6 éve lovagol, volt saját lova, elkellett adni, most felesben tartj egy tulajjal egy lovat. (annyit azért nem ért a lovakhoz, mivel a régi edzői, akikhez járt 6 évet, azok nagyon hogy is mondjam.. Nem tanították meg rendesen a dolgokat.. ) Mindegy, most ez egyáltalán nem lényeg. Szóval az, hogy vmit elmeséltem neki, hogy van egy lo akit vágóhídról mentettek ki, szerinte idegbajos, inkább ott kellett volna hagyni, hogy levágják. Ő egy okostojás, ego is van azért. Na mind1, szoval azt mondta, hogy ott pakk fejbevágják és kész, és barátnőmnek mondta, hogyha (2 eve lovagol) már egy ideje lovagol, akkor megért , hogy miért jó a vágóhíd.. Meg most ő ebbe nem akar belefolyni. Én erre azt mondtam, hogy emberfüggő, mivel én sose fogom szeretni a vhidat. Meg hogy a bnőm most is érti ezeket a dolgokat.
2012. aug. 10. 18:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem szeretem a vágóhidat, és szomorúnak tartom, ha egy ló ott végzi, de mi a kérdésed?
2012. aug. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 intrepid ***** válasza:
17%
Igazából nem értem a kérdést. Magyarországon tenyésztenek lovakat, eleve a húsuk miatt. A tehén semmivel sem alábbvaló állat a lónál, és azzal senkinek semmi baja, ha már nem alkalmas tejtermelésre, akkor kimérik a húsát. A ló is, ha már nem lehet lovagolni, akkor mi legyen vele? Végelgyengülés, és elásni?
2012. aug. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Előzőhöz szolnék hozzá az utolsó mondatához igen!Inkább természetes halálthaljon minthogy más oltsa ki az életét én e mellet vagyok.
2012. aug. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Igen, nekem természetes, ha egy állat 20 évig szolgált, akkor nem hagyom szenvedni. Tehát vagy marad, vagy ha olyan beteg, akkor elaltattatom, de vágóhídra semmiképp se küldöm! Az állatokat nem kellene kihasználnunk. Szomorú, hogy egyeseknek ez a természetes....
2012. aug. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azt hiszem egyértelmű a kérdés. :) "Szerintetek ez normâlis?..." Na?

Hogyha még mindig nem értitek akkor elmesélek még egyet . A Másik lány 11 éve lovagol, és utálja a vágóhidakat. 11 Év , utálja a vágóhidakat.-6 év, természetesnek találja, hogy leütik a lovakat, vqgy mit tudom én mit csinálnak velük.

És akkor az ilyen lovas?

Na és akkor a 11 éve lovaglónak megmondja majd, hogy : "ha majd jó ideje lovagolsz, akkor majd megérted"

Hát szerintetek nem lenne gáz? :)

2012. aug. 10. 18:48
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Vélhetőleg azért gondolja így, mert vágóhidat működés közben még nem látott. Nem a leöléssel van gond, hanem a várakozással. Lehet látni az állatokon a halálfélelmet, és azt átveszik egymástól, természetesen érzik a vérszagot, félemetes környezet, zajok stb. Na az a kegyetlenség. Kérdésedre válaszolva: normális, de szégyenletes és ostoba vélemény.
2012. aug. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 x) ***** válasza:
62%

A számból vetted ki a szót kedves előző válaszoló. A pánik az egyetlen probléma vele (nyilván az öldöklésen kívül). Az sem tetszik hogy a teheneket/disznókat vágóhídra viszik, de sajnos valamit a városokban is enni kell. Vidéken meg lehet oldani hogy csak annyi állatot tartasz amiből te bőven megélsz, de a városban kénytelenek az undorító Spar felvágottat zabálni főleg a mai világban. Az nem tetszik még hogy tényleg silány minőségű dolgokat gyártanak belőle, legalább adnának kicsit a minőségre hogy meg is lehessen enni ha már leölték szerencsétlen állatot.

De mindegy is, mindenki máshogy viszonyul ezekhez a dolgokhoz, valamit tényleg enni kell. De egy teljesen jó lovat aki x évig hűségesen dolgozott neked, és egyedül a te hibádból ment tönkre szerintem nem éppen igazságos dolog vágóra küldeni.

2012. aug. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem. Na a malacokról meg az egyéb állatokról ne is beszéljünk. :( Én olyan vagyok, hogy a hangyát sem engedem eltaposni. Csibevágásra disznovágásra nem megyek.. Dehát hiába.. Nem segítek ezzel az állatokon.:/
2012. aug. 11. 08:33
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Dehogynem segítesz! Előbb-utóbb egyre többen követik majd a példádat. Az a baj, hogy sokan aprónak érzik magukat és ezért nem változtatnak. Pedig a sok pici embernek kellene változtatnia, és a világ jobb hely lenne. :)
2012. aug. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
:)) Nagyon sajnálom az állatokat :( Én minden állaton sírni tudok, ha meghal.. :(( Kivétel nélkül! :(
2012. aug. 11. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!