Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akinek több saját lova van -...

Akinek több saját lova van - hogy oldja meg, hogy minden lónak ki legyenek elégítve a mozgási igényei?

Figyelt kérdés

Nekem két lovam van, de sokszor még ez is sok. Vannak olyan emberek is, akik egymaguk tartanak/lovagolnak 4-5 lovat. Ők hogy csinálják?

A lovaim nem tudnak szekerezni, ezért csak lovagolni/futószárazni tudom őket. De mire lelovagolom az egyiket, elfáradok, és a másikra már nincs energiám felülni. Próbálom váltva mozgatni őket, de az egyiket nap mint nap le kell mozgatnom, mert kell neki, igényli!


Több lovas gazdik: ha nincs segítség, hogy csináljátok a mozgatást?


2012. aug. 11. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én futószárazom őket, vagy felülök az egyik lóra és vezetem a másikat mellettem..

de volt olyan is, hogy valakit megkértem, hogy segítsen a lemozgatásban

2012. aug. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Erre vannak azok a fiatalok, akiknek viszont nincs saját lovuk, de szeretnének lovagolni. Segítenek még az etetésben is, és örülnek, ha felülhetnek a lóra!
2012. aug. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem csak 1 van, de ismerőseim, akiknek több is, többnyire úgy csinálják, h egyikkel benn dolgoznak, másikat terepre viszik. Ha nincs idejük, akkor futószár.
2012. aug. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha nem tudsz felülni 2 lóra egymás után, mert úgy elfáradsz(ahogy írod) akkor minek neked kettő? főleg, ha az egyiket minden nap kell mozgatnod. akkor nem elég egy, amivel mehetsz minden nap? egyébként ha egy nagy karámban laknak (ahogy illik), akkor nem történik semmi akkor se, ha akár 1 hétig nem ülsz fel rá, mert leszaladgálja magát. Nekem volt 2, de az egyiket eladtam, mert rájöttem, hogy túl sok és bértartásban kissé drága volt. De amíg megvolt a 2 egyszerűen azt csináltam, hogy kb heti 5-ször mentem ki, hétköznap 3-szor és hétvégén. hétköznap felváltva ültem rájuk, hétvégén meg mindkettőre. volt, hogy egy nap lovagoltam 8 órát, 4-et 4-et. tényleg fárasztó, de 1-1 órára felülni a kettőre nehogy már olyan megterhelő legyen...
2012. aug. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hoho, kevered a dolgokat! A ló mozgásigényét tökéletesen kielégít a rideg vagy félrideg tartás, ahol is, ha éppen annyi energiája van, majd futkározik magának. Amire te gondolsz, az a munka a lóval, illetve az edzettség fenntartása, ennek továbra is az a megoldása, hogy nem rinyálunk, mert fáradtak vagyunk, hanem becsülettel lelovagoljuk a lovakat. Lovász koromban én volt, hogy kitakarítottam a 20 boxot, és délután még 4 lovat lelovagoltam, na ott már mondhatod, hogy fáradt vagy. 1 ló után max lusta lehet, de arra meg egy tanács van, csönd és csináld!
2012. aug. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, minden hozzászólás jogos!

Amit nem írtam le, az az, hogy az egyik lovam problémás, és vele nap mint nap foglalkoznom kell, akár napi 2-2,5 órát, hogy lenyugodjon, és rám figyeljen, azt csinálja amit kérek. Rengeteg időmet, energiámat felemészti, hogy vele foglalkozok. Őt szeretném eladni. Csak előtte rendbe kellene rakni a kis agyát...

Egyébként egész nap karámban vannak, annyit szaladgálnak amennyit akarnak. De amikor munkára kerül sor nap mint nap, ugyanolyan aktív, mintha egész nap be lett volna zárva. Egy hatalmas bomba az a ló. Ez fáraszt el annyira. Segítségem meg sajnos nincs, hogy terepre kimenjek valakivel(egyedül nem merek, mert forgalmas utakon jutok ki terepre).

Nehéz ügy, ma besokalltam a pacimtól, csinál olyanokat, hogy az agyam megáll, ezért kérdeztem rá, hogy más hogy csinálja, hátha erőt, kitartáts meríthetek a hozzászólásokból, csak sajnos nem így jött össze...

Azért mindenkinek nagyon szépen köszönöm!

2012. aug. 11. 23:31
 7/11 A kérdező kommentje:
És amire még nem válaszoltam: azért van két ló, mert 6 évvel ezelőtt, amikor még tesóm is odavolt a lovaglásért, anyuék együtt vették a két lovat, de aztán rájött, hogy vannak pasik és bulik, meg csini ruhák, smink, manikűr, 3 éve ki sem néz a lovakhoz... Így rajtam maradt a két ló, mindegyiket másért szeretem, ezért nehéz lenne megválnom bármelyiküktől is, de döntést hoztam, csak ahhoz eladható tudású ló kellene, nem egy kezelhetetlen, semmirekellő paci. Alapjáraton nyugodt, barátságos, de ha lovaglásról van szó, megbolondul... Ezt próbálom kinevelni belőle, eddig kevés sikerrel. A nyaramat áldoztam rá, és alig értem el fejlődést. Ezért vagyok elfáradva, idegileg sincs már kedvem hozzá.
2012. aug. 11. 23:36
 8/11 anonim ***** válasza:
pedig valahogy meg kéne oldani a terepet... mert a futószáron, illetve pályán körbeszaladgálástól nem csoda, ha bekattan egy ló és dacos lesz. terepen a sok új élmény, sok új látnivaló lehet kicsit jobban lefárasztaná "agyban". kitartás, és csak egy gyors kérdés: ha eladod a nehezen kezelhetőt, akkor a másik egyedül marad? mert a ló társas lény, nem igazán szeret egyedül lenni... és ha eddig a szüleid tartották a kettőt, mi lenne, ha ugyanúgy ott lenne a nehezen kezelhető, de nem lovagolnád, hanem foglalkoznál a normálissal, a másik meg maradna társalkodónőnek a jó lovadnak...
2012. aug. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sajnos egyedül maradna.

De így a "kezelendő" paci ugye leéli úgy az életét, hogy be van zárva egy nagy karámba, és slussz passz. Szeretném, ha már megszületett, ha lenne értelme annak, hogy van, ne csak legyen. A normális lovam pedig volt már egyedül, és azért adták el a lovardától ahonnan vettük, mert a többi lovat folyton bántotta. Szeretném jövőre fedeztetni, és ha addig nem kel el a gyagás, akkor lesz társa végig. Nem tudom, nagyon át kell még gondolnom, lényeg a lényeg: kezdek belefáradni a lovam hülyéskedéseibe... sajnos itt, a falumban segítséget nem tudok kérni, egy edző számomra drága lenne, ha ide kellene járnia, szóval maradok a könyveknél, és a tapasztalatoknál, amiket olvasok. Próbálkozom még, aztán ha végleg nem megy, muszáj leszek segítséget kérni.

Még egyszer köszönök szépen minden választ! :)

2012. aug. 12. 15:36
 10/11 anonim ***** válasza:

próbáld meg! hirdesd meg a lovat és írd a hirdetésbe, hogy határozott lovast igényel, nyereg alatt nehezebb eset stb...

biztos akad aki szereti a kihívásokat ilyen lóval(köztük én is)

vagy jó lovas és lát benne fantáziát, vagy ha jóa vérvonala akkor eladható azért.

Na meg nem tudni milyen tudású lovas vagy, biztos van olyan akinek pl meg sem kottyanna ez a ló(nem bántásból) és ha amúgy alkatilag, egészségügyileg, származásilag rendbe van, nem érdekelné, hogy agyas, mert majd "kilovagolja" belőle

2012. aug. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!