Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha vemhes a kanca, tényleg 1...

Ha vemhes a kanca, tényleg 1 évig lovagolhatatlan lesz? Egy lovaskönyben olvastam nem rég, hogy ha fedeztetve van a kanca, akkor 1 teljes évig nem lesz lovagolható.

Figyelt kérdés
2012. aug. 13. 15:11
 1/6 x) ***** válasza:
Hát azért az az egy év kicsit túlzás mert a vemhesség első 5-6 hónapjában még azért kisebb terheléssel lovagolható a kanca, van aki csak az ellés előtt pár héttel hagyja abba a lovaglást. Aztán meg nyilván 1-2 hónapig hagy legyen a csikó mellet, de akkor is lehet rajta lovagolni. De az anyának és a csikónak is az a legjobb ha tényleg nem lovagoljuk kb 1 évig. De ettől függetlenül semmi baja nem lesz ha lovagolják.
2012. aug. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lent vidéken még az ellés napján is lovagolják, hajtják a lovat mégsem lesz semmi baja. És nekem azt mondták, hogy az ellés után 9 napot-két hetet kell várni és aztán újra lovagolható lesz a kanca. Én a régi kedvenc lovamat úgy lovagoltam, hogy az egy-két hónapos csikó mellette futkározott bár, ez attól is függ, hogy milyen fajta a ló.
2012. aug. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyapám a lóval ellés napján még ekézett.. 9 napig csak kézen sétálhatott a kanca ellés után utána lehetett megint dolgozni vele (fokozatosan)
2012. aug. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11 Hónap a vemhesség,9-10. hónapig lovagolható, persze a vége felé már egyre lejjebb kell vinni a terhelési szintet.Ellés után (ha nincs semmi komplikáció) 2-3 héttel már lehet ráülni. Sétálgatni, vinni a csikót is.Aztán tényleg fokozatosan egyre többet csinálni vele.
2012. aug. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ellés előtt 2 héttel hagytam abba a lovaglását. Lehet ellésig lovagolni, de az már inkább sétálgatás legyen. Könnyebben is meg tud elleni, mintha hagynád, hogy csak egyen és hízzon. Ellés után 2 héttel pedig el lehet kezdeni szépen lassan, de attól is függ, hogy milyen a kanca. Van amelyik a világért sem hagyná ott a csikóját. Ha pedig kiviszed lehet, hogy a csikója után fog menni inkább. Meg kell rá tanítani, hogy ne a csikója után akarjon menni. Persze természetes, hogy a fél szeme mindig rajta lesz.
2012. aug. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

9. hónapig szoktuk lovagolni, ellés után pedig 2-3 hónapot pihen a kanca, utána kezdjük el ismét munkába tenni :)

tenyészetben van a lovam, mi így csináljuk a kancákkal :)

2012. aug. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!