Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A tisztavérű fríz ritka...

A tisztavérű fríz ritka lófajtának számít, hogy ilyen drága?

Figyelt kérdés
2012. aug. 17. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a szépsége és a kecsessége miatt lehetnek ilyen árban :) De persze van csikó, aki 300.000ft. :)
2012. aug. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem ritka.
2012. aug. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

szerintem kifejezetten rondák.. (bocsi fríz imádók..)

amúgy azért drága mert megfizetik.. ha nem adnának érte ennyi pénzt akkor nem kerülnének ennyibe.

2012. aug. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 x) ***** válasza:
94%
Ezt amúgy én is viccesnek tartom, mert hobbilónak nem a legalkalmasabbak, nagyobb fríz tenyészet meg nem nagyon van Magyarországon, akkor mégis ki veszi meg ezeket a lovakat? Az a 30-40 fogatversenyző aki szép lovakat akar a kocsi elé? Persze külföldön lehet hogy még ennél is nagyobb a piacuk, de nem tudom ki veszi őket ennyire. Régen a harcba mentek velük de nem hiszem hogy így készülnének háborúba az emberek... :)
2012. aug. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kedves x: A sznob apuci kislányai nem tudom miért de mostanában előszeretettel veszik ezeket a lovakat.Akár az sem számít nekik ha sánta csak legyen egy drága Fríze,mert akkor Ő lesz a "valaki". Ez már amolyan divatló lett,díjlovaglásban kifejezetten nem tetszenek.Nem olyan lazán mozognak ,mint más lovak, hanem állandóan pakolják magukat. Van pár hülye , aki milliókat kiad egy ilyenért,mert nem tudja hova tenni a sok pénzt.
2012. aug. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egész egyszerűen egy "felkapott" fajta lett, a gazdagok körében. Én személy szerint még ingyen se fogadnék el egy ilyen lovat.
2012. aug. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Na jó, a lovat ne bántsuk azért, mert "divatló". nekem se a kedvenc fajtám, bár én azt a nézetet vallom, hogy csúnya ló nincs.


Azért ilyen drága, mert divatos fajta. A kutyáknál is a divatos fajták a legdrágábbak. Mivel népszerű, az emberek hajlandóak több pénzt kiadni rájuk. És mivel főleg a gazdagok között népszerű, ők meg is tehetik, hogy megvegyék. És mert igazán csak a gazdagok tehetik meg, hogy megvegyék, a fríz egyfajta "státuszszimbólum" lett.

2012. aug. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Olyan mint a kutyáknál a yorki, szaporított is drága, nem ám a fajta tiszta. Az a baj, hogy az ilyen papírtalan frízekért is elkérik a milliót, pedig közelébe sincs az áruk. Amúgy egyszer szeretnék egy ilyen lovat, mert tetszik és kész. A pénzt meg majd megkeresem rá. Sok az irigy ember úgy látom.
2012. aug. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

Utolsónak : Ez nem irigykedés, csupán nem kéne ilyen ló inygen se, nemhogy milliókért.


Ezek leginkább fogathajtásra alkalmasak, meg nagy divat lett a díjlovasok körében. Elég viccesen néz ki ha csak hobbylovacskázásra vesz az ember egy frízt aztán azzal megy terepre vagy a pályán elllovagolgatja. De hát akik szeretnek nagyzolni, tegyék.

2012. aug. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Így fogják kiírtani ezt a fajtát. Legalább is drasztikusan csökkenteni. Mondjuk már amúgy is annyira túl van tenyésztve ez a szerencsétlen fajta, hogy csoda ha egy kis szellőtől nem kap el valamit.
2012. aug. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!