Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány alkalom uttán vesznek le...

Hány alkalom uttán vesznek le a futószárazásról?

Figyelt kérdés

2012. aug. 21. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az tőled függ. Akkor, mikor már mindegyik járómódban jól tudsz menni. Aztán utána jön a hosszabb irányítás, meg feladatok tanulása... Engem speciel 2,5 hónapot voltam futószáron, heti 1x alkalommal!
2012. aug. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Most tanulom a lónak az irányitását!

Ez már haladás??? :D

Valaki megtudja mondani hogy ti meddig futószáraztatok?

2012. aug. 21. 21:04
 3/11 anonim ***** válasza:

Én azt olyan 3 hónapig csináltam, aztán csoport...

de azt nem szabadon tanulod? x"D

2012. aug. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem! :D
2012. aug. 21. 21:12
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez csak tőled függ!

Hát ha fogod a szárat ügetésben és sétában futószáron akkor már nemsokára mehetsz egyedül is!

Én márciusba kezdtem el lovagolni hetente 2x és júniusban már levettek a futószárról!

2012. aug. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én 1 hónapig tanultam heti 1-szer.(ügyességtől függ)
2012. aug. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én 1 évig voltam futószáron, mivel akkor 6 éves voltam, mikor elkezdtem
2012. aug. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pár helyen csak akkor engednek el, ha már biztos a vágtád is, de a legtöbb loviban ha szárral biztos a tan és könnyűügetésed, elengednek. Ha tudsz szárral ügetni úgy, hogy nem kapaszkodsz a szájába és nem dülöngélsz, el fog engedni. Futószáron hogyan tanulsz irányítást? Am. a későbbiekben is lehet, hogy kicsit futószáraztok, ülésjavításhoz vagy vágtához.
2012. aug. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak tőled és az oktatótól függ :)

Én össze-vissza futószáraztam 10 évig (vásári pónik, egy szülínap, egy húsvét), kb. 10 órám volt. Elkezdhettem rendszeresen lovagolni, az 1. óra után közölték, terepre mehetek.

Ugyanitt unokahugimnak megkérdeztük mennyi idő, míg terepre mehet, a harmadik óra után mondták, még 2-3 alkalom.

Ahol lovagolunk sajnos nincs lovaglópálya, ezért terepen tanulunk szinte mindent (néha azért sikerül az ottani egyesület pályáján lovagolni :)). Amint biztos az ülésünk futószáron könnyűügetésbe, terepre mehetünk.

Általában megtanítják az ügetést, osztályban tökéletesítik és utána futószáron mehet a vágta.

2012. aug. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem csak ügyességtől, hanem lovardától is függ! Nekem 10 alkalom volt, barátnőm 1 éve futón van...
2012. aug. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!