Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan gyűjtsek lóra?

Hogyan gyűjtsek lóra?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy lovat már nagyon rég óta.Majd 8.-os ballagásomra az egész családtól rokonságomtól kérek egy lovat.Találtam hozzánk közel egy lovardát ami 30.000. ft-ért tartaná el egy hónapban.Majd amikor gimis leszek hétvégente kimegyek hozzá lovagolni+ péntek délután is kinézek hozzá.Majd amikor egyetemista leszek és elköltözök akkor lesz helye nálam.De addig is hogyan gyűjtsek hogy betudjak segíteni a ló árába?

2012. aug. 21. 22:48
1 2
 1/11 x) ***** válasza:
35%
HÉTVÉGE MEG PÉNTEK DÉLUTÁN??? Istenem... azzal a lóval komolyan kéne dolgozni, semmilyen kapcsolatod nem lesz vele ha hetente 3szor látod egy-egy órát. És gondolod hogy egyetemistaként lesz pénzed eltartani? Nekem kajára se mindig volt pénzem, a szomszédoktól potyáztunk lakótársammal... egy ló nem egyenlő egy kutyával. Amíg nincs rá elég időd és pénzed és komolyan sem tudod venni addig nem kell neked ló. Egyáltalán mennyi ideje lovagolsz?
2012. aug. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

én minden NAP 3-4 órát vagyok a lovamnál iskola időben .. az sem ritka hogy 11kor ülök le tanulni.. (most leszek 8.os)

ne gondold hogy heti 2,5-3 nap elég ahhoz hogy JÓ kapcsolatod legyen vele.

2012. aug. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Inkább NE legyen lovad ilyen feltételek mellett.

Ok megkapod, de ki tartja el? Ki fogja kifizetni azt a havi 30 ezret? Na meg az állatorvost, kovácsot? Ki veszi neki a szerszámot?

A ló egy elkötelezettség, ráadásul igen hosszú időre, és ha bértartásban is van, akkor is illik mindennap kimenni hozzá, de legalább hetente 5X. Jön a gimi, bepasizol aztán a ló le lesz tojva... Egyetem mellett meg még nehezebb, mert nem úgy van, hogy elköltözöl azt megy a ló is, maga az egyetemi lét egy nagy kiadás.


Ha csak hétvégén érsz rá lovacskázni, akkor jobban jársz, ha veszel egy bérletet egy loviba és akkor hétvégente minden lelkiismeret furdalás nélkül lovacskázhatsz, de saját lóhoz heti 2x kijárni az édes kevés, mindenki mást jobban fog szeretni, mint téged.

2012. aug. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Őőőő...Birom amikor mindenki előadja,hogy a lóval naponta x órát kell foglalkozni.Nekem is van lovam,és het 2-3 alkalommal jutok ki hozzá.Nem hal bele,főleg,ha naponta jár karámba.Munka mellett nincs időm többször kimenni,sajnos nem a Mikulás fizeti a bértartást.
2012. aug. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 x) ***** válasza:
50%
Az lehet hogy nem hal bele de hogy semmilyen kapcsolatod nem lesz vele az is biztos. Mert egy lóval akár hiszed akár nem minden nap kell foglalkoznod ha erős bizalmi kapcsolatot akarsz vele, nem csak annyit hogy megtűrjön a hátán.
2012. aug. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó előttivel. Én sem jutok ki 3 maximum 4 alkalomnál többet egy héten.

Igen, szeretnék többet, minden nap, de nem tehetem meg, mert el kell tartani.

És igenis lehet bizalmi kapcsolatot kialakítani veled. Mert nem ondjátok, hogy nem bizalom, mikor elém jön a legelőről, mikor hangosan köszön, követ, akár lovassal a hátán is, még üget is utánam, ha elszaladok, és folyton bújik.

És nem, nem jobb, ha lovasiskolába jár. Lehet, hogy árban ugyan ott van, de ott nem fürdetheti akkor, amikor akarja, nem lovagolhatja akkor, amikor akarja, nem csinálhat vele azt, amit akar. Nem ülhet ki a legelőre két órát hétvégén legeltetni. Én is ezért döntöttem úgy, hogy legyen inkább saját ló.

Mert nem ugyan az, hogy ha lovardába jársz lovagolni, vagy hogy a saját lovadhoz jársz.

2012. aug. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

4-es vagyok.Igen persze én is naponta mennék ha tehetném.És nemi gaz,hogy nincs semmilyen kapcsolatunk.Amúgy lovardába ahol bértartok, csak azok tudnak kijárni napi szinten akik még sulisok és Anyuka-Apuka fizeti a lovat,vagy a gazdag pasi.Akik dolgoznak és(nem pár óra melóval zsebelnek be többszáz ezret),azoknak hozzám hasonlan marad a hétvége,meg egy-egy du amikor nincs annyi meló és van még az embernek testi-lelki ereje kimenni.

De ahogy a lovas fórumonokon elő tudják emberek adni magukat,hogy a ló "belepusztul",ha nem mennek hozzá naponta,azért az több mint túlzás.

Ja és bocs,hogy a családom fontosabb néha,mint a ló...

30/N

2012. aug. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is van bértartó, aki vállalkozó és 2 lova is van, heti 3-4X jár ki, és akkor elég sokat van kint és jó kapcsolata van a lovaival.

Inkább azzal van a gond, hogy a lóra is úgy gyűjt, én nem tartom olyan biztosnak hogy egy 14-15 éves lány ki tud spórolni havi 30-40 ezret.

2012. aug. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a komikat de most nem kioktatásra vártam!

És egyébként is hétköznap délután ha van időm kimennék hozzá.Apa fizetné a havi 30.000. cserébe jó jegyek és semmi plusz kiadások és abba hagyom a kosárlabdát ami havi 15.000. Apa most hagyott abba egy állást amiben van neki 20 gépe és milliókat ér és ha kell pénz eladja mert neki nincs semmi szüksége rá.Amúgy már jó pár éve lovagolok és értek is hozzá.Van egy ló a lovastanyán akin lovagolok ő úgy tekint mintha a gazdája lennék holott hetente 1x vagy 2x megyek lovagolni....ennyit a bizalomról...

2012. aug. 22. 22:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Te nem érted, amit mi írunk. A "lovad" a bértartót fogja a gazdájának nézni, mert ő fogja minden nap etetni, mozgatni, ápolni stb, téged pedig lehet hogy egy idő után kapásból ledob, mert egyszerűen nem tartozol hozzá. Valóban ezt szeretnéd? Nekem volt lovam bértartásban, de én suli után délután 2-től este 8-10ig kinn voltam a lovardában, aztán jöttem haza este tanulni. És még így is kevésnek éreztem az időt. Arról nem is beszélve hogy egyes lovak 20-30 évet is megélnek. Akkor mi lesz vele? Elpasszolod valakinek? Gondolkozz el rajta jobban.
2012. aug. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!