Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Körmölés, patkolás, oltás,...

Körmölés, patkolás, oltás, KÖLTSÉGEK?

Figyelt kérdés

A havi bértartás mellett ezek mennyi plusz költséget vonnak maguk után?

Körmölni patkolni 6-8 hetente? Mennyibe kerülnek? És az oltások?

Mindenféle infóra kíváncsi vagyok ezzel kapcsolatban.

Köszi


2012. aug. 23. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Ló influenza: évente5.000ft

Herpesz vírus: félévente

Tetanusz: évente 3.000ft

Veszettség: évente6-7000ft

Nyugati-nílusi láz: évente6-7000ft

Körmölés: 6-8 hetente 3-4000ft

Patkolás: 8-15000ft

Féregtelenítés: félévente 6.000

Ezek csak irányárak,állatorvostól/kovácstól függ leginkább! Remélem tudtam segíteni :)

2012. aug. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 x) ***** válasza:

Mindenhol más. Szerintem először is kérdezd meg a lovardában ahol a lovat tartod hogy a bértartásban benne vannak-e ezek. Ha benne vannak akkor nincs probléma (bár azért érdemes szemmel tartani a kovácsot meg az állatorvost mert utólag hiába reklamálsz ha mondjuk lesántul a ló, inkább legyél ott mikor dolgoznak.)

Ha pedig nincs benne akkor megkérdezed hogy a többiek hogy oldják meg, egy kovács/állatorvos jár-e kb mindenkihez vagy mindenki sajátot hív. Aztán nyilván össze kell ismerkedni velük, elkérni valakitől a számukat és megkérni hogy a te lovadat is oltsák be/körmöljék meg stb. És nyilván megkérdezni mit mennyiért csinálnak. De egyébként úgy összességében annyi kb mint amit az első válaszoló írt. (bár a körmölést nem tudom, nálunk ingyen csinálja a srác mert tartozik.)

2012. aug. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kovácsonként, orvosonként változik. Van olyan doki, aki a kiszállásért kiszámláz 5000-t és még rá sem nézett a lóra.

Kovácsnál is több mindentől függ az ár, pl kell-e lábfogó ember. A mi kovácsunk lábfogóra lábanként 300Ft-ot számol, szerencsére én tudom fogni patkoláskor a lovam lábát, már spóroltam 1200at. Patkolás ára attól is függ, hogy patkót is ő adja-e vagy megveszed előre lovas boltban, illetve ha nincs nagyon megkopva ugyanazt a vasat vissza lehet ütni 2x-3x, így is olcsóbb.

2012. aug. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Green
2012. aug. 24. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!