Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjugratás vs. Díjlovaglás...

Díjugratás vs. Díjlovaglás Melyik jobb?

Figyelt kérdés

Nemtudok dönteni miben versenyezzek.

Esetleg valami más jó versenyág?

És hol tudnék én ezekre készülni?

ÉS mit kelcsinálni illetve mennyibe kerül egy rajtengedély?



2012. aug. 28. 14:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Neked kell érezned hogy melyik a számodra érdekesebb , kedveltebb sportág.
2012. aug. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nekem mind kettő nagyon-nagyon tetszik.

Az oktatóm szerint meindkettőben nagyon jó vagyok.

És a rajtengedély?

Az mennyi?

2012. aug. 28. 14:31
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mintha azt kérdezném hogy kutya vagy macska?

Amelyikben úgy érzed jobb vagy, és jobban szereted.:) Vagy ha saját lovad van, amelyikre alkalmasabb.

2012. aug. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Rajtengedély:

- először belépsz egy MLSZ (Magyar Lovas Szövetség) rendszerében regisztrált lovas(sport)egyesületbe, ahova te általában éves tagdíjat fizetsz (érdemes olyanba, mely minden évben kifizeti az egyesületi licenszt). A tagsági igazolvány ára: 3000 Ft (ez az MLSZnek megy) + tagdíj (nálunk pl 5000 és az egyesülethez megy)

- MLSZ-től megrendeled és kitöltöd a Rajtengedély-vizsga könyvet, ezt kell majd kitöltve a vizsgára vinni, benn vannak a tételek is Ára:3700 Ft

- Kell egy edző, aki regisztrálva van az MLSZ-nél

- kell igazoló lap: Ára 2000Ft

-kell sportorvosi igazolás, ez dokinként változik (ha jó fej egy ezresért kiadja, de hallottam már olyat hogy 6 ezret is elkértek érte)

- maga a vizsga díja: elmélet 2000Ft gyakorlati 5000Ft csekken előre be kell fizetni

-ezen felül hivatalos verseny öltözék és egy kötelező oltásokkal rendelkező ló kell. Ha átmentél és versenyezni szeretnél, akkor a lóra évente licenszet kell fizetni:


-Díjlovaglás


I. osztályú 17 500 Ft

II. osztályú 10 500 Ft

REV évében 2 500 Ft

-Díjugratás


felnőtt "B" 14 500 Ft

felnőtt "A" 20 500 Ft

felnőtt nemzetközi 26 500 Ft

ifjúsági "B" 9 500 Ft

ifjúsági "A" és nemzetközi 16 500 Ft



Az, hogy melyik szakág áll hozzád közelebb, neked kell eldöntened én mondjuk a díjlovaglást választanám. Vagy ott van még a lovastusa (military), van benne díjugratás, díjlovaglás és terep szakasz is. Mondjuk csak akkor ajánlom, ha igazán bátor vagy a terep részhez).

2012. aug. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Díjugratáshoz szükségeltetik egy alapszintű idomítás,amihez pedig egy kis díjlovaglás. Ha előbb tanulsz négyszögben1-2 dolgot és csak utána kezdesz el ugrani,előnyödre válhat.
2012. aug. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha tetszik mindkettő, menj Militaryzni. Jobb a társaság is. :)
2012. aug. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Amelyik jobban tetszik.. :D

Amúgy fogathajtás 4ever. :P

2012. aug. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Tényleg lehet, hogy a military mellett döntök.

Bár még azért göndolgozom hogy lehet csak az egyikkket válalom.

Köszi a segítséget mégegyszer!

2012. aug. 29. 08:43
 9/13 anonim ***** válasza:
A militaryval vigyázz, elég veszélyes. Én a díjugratást választottam, de ha mást kéne csinálnom, akkor az valószínűleg a galopp lenne. A díjlovaglás sokkal finomabb, a díjugratás viszont izgalmasabb. Egy díjlovas verseny előtt otthon hetekig gyakorol egy programot amit utána versenyen előad, egy díjugrató negyed órával a kezdés előtt nézheti meg a pályát, villámgyors reakcióidőre és gondolkodásra van szükség.
2012. szept. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
? A military sem veszélyesebb mint a galopp, vagy akár egy tereplovaglás.
2012. szept. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!