Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan képezzem a lovamat...

Hogyan képezzem a lovamat díjlóvá?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom,hogy a passage-t is meg kell csinálja ... stb. de szeretném ha pl. oldalazna vagy tudna piruettezni :) tehát nehogy azt gondoljátok,hogy nekem egy "S-es" szintű díjló kell xd A lovam amúgy egy 7 éves , sárga angol telivér kanca.

2012. aug. 23. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
5%
angol telivérböl sosem lesz díjló
2012. aug. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden lóból lehet díjló. Az oldalazás minden érzékenyebb oldaló, laza lónak egyből megy. De a kevésbé érzékeny sőtt a hajtós de laza lovak is megtanulják max. 1 hónap alatt ha normális a kiképző. Az a lényeg, hogy meglegyen egy alap támaszkodása a lónak. Ha ez megvan akkor onnan gyerek játék. Ha nem laza, akkor sok kiskör, hajlítások és ha már elég laza és szépen reagál csizmára, akkor mehet a vállat be, farat be gyakorlat, aztán a combravaló és innen az oldalazás már csak lendület kérdése. A piruett az már egy magasabb fokozat. Először lépésben, eleje körüli fordulatokat gyakorolj vele. Aztán nem igazán tudom, hogyan tovább. Vegyél Lovasakadémia díjlovaglás kézikönyvet illetve díjlovaglással kapcsolatos szakkönyveket amiket nem valaki utolsó valaki írt, hanem neves díjlovasok/oktatók írtak.
2012. aug. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Figyelem, lepontozási lehetőség!


Az oldaljárások tanítását combra való engedéssel kell kezdeni, amíg nem tud ellépni a vállától és ezt a feladatot nem tudja, addig nem fogja tudni megcsinálni a vállat be, farat ki/be feladatokat sem. A piruett , pasage nagyon megköveteli a mozgás lebegős minőségét és összeszedett jármódok meglétét . Ezt sajnos nem is lehetne minden lónak megtanítani ,képesség hiánya végett.


Először is kezd el mélyre lovagolgatni, hogy menjen a zabla után és használja a hátát. Telivérekkel nem könnyű, legyen meg minden jármodban a stabil támaszkodás lendület,és átengedősség. Combra való tanítása fontos , hogy csizmára is hajoljon ,ne csak szárra.Körön dolgozva csinálhatsz vele szűkítéseket-nagyobbításokat, íveken kitolni a külső szárhoz ,közben folyamatosan átléptetve a hátulját, ez előkészíti a combra valót. Combra valónál középből menj be vele (A vagy C-től) . Amíg kezdő benne, nem kell egész lovardában csinálni, elég ha csak X -től kezded. Félfelvétel, aktuális állítás (haladással ellentétes) ,belső csizma hevederen átléptet, belső szár állít, külső csizma letámasztja , hogy ne vezessen a fara. E közben a külső szár is lezárja a vállát,valamint befolyásolja az oldalra haladás mértékét, külső ülőcsont terhel. Ha nem akar átlépni a farával ,csak 2 patanyomra csinálja , akkor egy 120-as idomítópálcával érdemes pöccintgetni .Megeshet , hogy belefeszül, ez nem meglepő elsőre, ilyenkor fordíts le kis körre,majd a körből kiérkezve újra kezdeni az egészet.Gyakran van az a hiba, hogy csak oldalra halad a ló,előre meg semmit. Figyelj, hogy legyen meg a kellő ütemesség,lendület, ne akadjon el a kézen.Ha már megy lépésben ,ugyanezt megcsinálhatod ügetésben,fokozatosan egyre többet. 7 éves még fiatal, de ha galoppról lehozott attól nem kell sokat várni, az ilyen lovak száj, hátproblémások ,ezek a gondok megnehezítik az adott feladatok végrehajtását. Telivéreknek hosszú a nyakéle, hátuk is.Utóbbi nagyon befolyásolja a vágta minőségét, innentől kezdve az összeszedett, lebegős vágta (ami a piruetthez is kell) törölve. Azért írtam le a combra valót, mert ezt még egy hobbi lónak is meglehet tanítani, és elősegíti a többi feladat megoldását is és jól ellazítja a mindennapi munkához a lovat. Legfontosabb első lépés , hogy nyújtasd le mélyre.

2012. aug. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne az előbbiek mellett ha pár órát vennél edzőtől olyan lovon amelyik már megcsinálja. Amíg nem tudod mit várj el a lótól nehezen fog menni. Nekem is nagy segítség volt, hogy átmentem a korábbi edzőmtől egy másikhoz. Azok a lovak magasabban képzettek voltak, pöccre megcsináltak mindent. Így amikor visszamentem a másik edzőhöz már könnyen meg tudtam csinálni azokon a lovakon is. Azok a lovak is tudták mit akarok tőlük, de egy kicsit erőszakosabbnak kell velük lenni. És én is tudtam mit várhatok el a lovaktól.
2012. aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A helyedben elmennék egy edzőhöz, először tapasztald ki, egy jól idomított lónál, hogy mit hogyan, milyen segítséggel mit érsz el, aztán edző mellett saját lóval is el lehet kezdeni gyakorolni. Ehhez az kell, hogy neked legyen egy jó atombiztos ülésed, hogy tudj pontos segítséget adni, meg a lovadnak is jó lenne, ha mennének az alap patanyomfigurák mind3 jármódban szépen támaszkodva (pl ne vigyen el a vállán).

Sok türelem és gyakorlás kell hozzá! Sok sikert!

2012. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat :) Szerintem hasznosak voltak nagyrészt,am meg ma reggel voltam lovagolni és megpróbáltunk oldalazni,nagyjából sikerült is :) remélem gyakorlással jobban is fog menni :D
2012. aug. 24. 10:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha már díjlóban gondolkodunk, akkor leginkább belga melegvérűt, vagy Fríz lovat érdemes venni, azok a legjobbak.

De ha nincs ilyened, akkor vannak külön erre specializált lovas trénerek. 7 éves lónál nem tudom, hogy érdemes-e elkezdeni az átképzést, tapasztalataim alapján a díjlovak képzését, 2-4 év közti lovakkal kezdik el

2012. aug. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!