Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a lovamon lovagolok,...

Ha a lovamon lovagolok, kimegyek utcára, azt bünteti a törvény?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, utcai lovagláshoz kell vmi jogsi? úgy tudom hogy ha fogatban hajtom akkor kell egy "M"-es jogsi, de ha nyeregben megyek akkor szól valamit a rendőr? vagy hogy működik ez?
2012. aug. 30. 13:04
 1/6 anonim válasza:
Fogathoz kell jogsi igen, elég hozzá a B-s jogsi (onnan tudom hogy most csinálom). De a ló hátán való lovagláshoz nem kell semmiféle jogosítvány annyi a kritérium hogy aki ül a lovon az tudja megfelelően irányítani az állatot és ne okozzon baleset veszélyt az állat viselkedése. És figyelj rá hogy a járdán nem szabad lóval közlekedni, mindig az út szélén kell menni de ezt nálunk a városban nem sokan tartják be. :)
2012. aug. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 x) ***** válasza:
Kobakot vegyél föl meg fényvisszaverős mellény legyen rajtad (vagy legalább a táskádban). Egyrészről hasznos másrészről nekem már szólt érte rendőr hogy nem ártana ha lenne.
2012. aug. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a fogathoz sem használnak semmiféle jogosítványt az emberek, nekem mondjuk van jogsim máshoz, de míg nem volt,akkor se szóltak érte soha. Loháton ha közlekedsz nem fognak igazoltatni, csak nagyon ügyelj a lóra. Ha érzed,hogy ingerültebb, kezd felidegesedni, akkor jobb leszállni róla, és egy kicsit lemenni vele az útról. Ha tehetem lépésben hajtom, de nem ritka az ügetés sem. Nekem eddig nem volt gondom, hogy megbokrosodott volna, de lótól függ.
2012. aug. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem büntethetnek, kobak kell, fényvisszaverő mellény kell neked és a lovon is legyen fényvisszaverős ínvédő vagy felszerelés és a kresz ismerete sem árt
2012. aug. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lóútlevelet is vinni kell elvileg magaddal ha kiviszed a lovarda/magánterület területéről,közterületre.
2012. aug. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
+ ismerned kell a kreszt, és be is kell tartanod.
2012. aug. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!